problem z hd
Jak w temacie, mam problem z hd, ponieważ kiedyś już ustawiałem hd, wiedziałem jak to zrobić, ale niestety nie wyszło, czytałem nawet tutejsze poradniki jak to ustawić, lecz nic nie wychodziło.

Przejdźmy do problemu. Mam ekran 4:3, w maksymalnej realnej rozdzielczości 1024x768. Jak zawsze chciałem zobaczyć czy na nowym windowsie (7) wszystko działa, więc ustawiałem rozdzielczość hd pod swój monitor. Robiłem tak:

Uruchomiłem ustawienia poprzez naciśnięcie alt+enter.

Ustawiłem jakość HD 720-60p (1280x720; 59,940 fps)
Zmieniłem rozdzielczość ekranu na 1024x768.
Ustawiłem frame rate na 29,970 fps.
Zmieniłem Pixel format na 32 bit floating point (full range)
Ustawiłem Compositing gamma na 2,222 (Video)
Ustawiłem Full-resolution rendering quality na Best

[Obrazek: 36510623.png]

Przeszedłem do zakładki Audio

Tutaj jedynie zmieniłem bity muzyki z 16 do 24.

[Obrazek: 98601206.png]

Zaznaczyłem wszędzie Start all new projects with these settings, oraz kliknąłem ok.

Wkleiłem byle jakie zdjęcie w rozdzielczości 1024x768.

Kliknąłem Render as.

Zrobiłem tak jak na zdjęciu, zaznaczyłem kodek hd oraz kliknąłem custom.

[Obrazek: 78613720.png]

Ustawiłem rozdzielczość 1024x768 oraz zmieniłem fps.

[Obrazek: 28206235.png]

Ustawiam 24 bity w audio

[Obrazek: 22806691.png]

W zakładce project ustawiam tylko jedną rzecz, Wideo rendering quality

[Obrazek: 24368380.png]

Renderuje...

Otwieram Virtualdub, a w nim kompresuje film kodekiem "Xvid MPEG-4 Codec"

[Obrazek: 70043765.png]

Po zakończeniu wysyłam film a tam nie ma jakości hd!

przykład:

Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie wiem jak to naprawić (na windows xp wszystko działało, lecz tam miałem sony vegas pro 8 bez newblue efektów tak jak tutaj mi znajomy sprzedał za duużą cenę).
Odpowiedz
(07-22-2011, 19:33)pd311 napisał(a):  Po zakończeniu wysyłam film a tam nie ma jakości hd!

A co niby tam jest? 720p to nie HD?
Odpowiedz
mi nie pokauzje że jest 720 p bug youtube?
Odpowiedz
Ty, a zdradź mi magik, po co ustawiasz projekt 60p, 32 floating point i potem pchasz to jeszcze na okolo przez VD na YT które o ile pamiętam nie obsługuje 50/60p? Jakieś uzasadnienie takich parametrów?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
nie ma innych opcji, bym ustawił mniejsze gdyby były (a te filmy nie tylko wstawiam na yt, są też inne strony które odczytują większość z tych rzeczy).
Odpowiedz
Że co, że niby nie można inaczej ustawić projektu i renderu??? Czyźbyś był kolejną ofiarą zachodnich tutków? No ok.
Z ciekawości - podaj mi proszę adresy serwisów o których wspominasz, które w tej chwili oferują streaming 50p lub 60p.

Odpowiedz
Youtube - nie (24fps lub 25fps) > http://www.google.com/support/youtube/bi...wer=132460
Vimeo - nie (24fps, 25fps lub 30fps) > http://vimeo.com/help/compression
Dailymotion - nie (25fps) > http://www.dailymotion.com/pl/faq#uploading_videos_3
Nie znam żadnych innych...
Odpowiedz
novaup (mam tam konto premium na zawsze, kiedyś była taka opcja)- mają specjalną domenę która odczytuje 50p i 60p, a tak to chodzi o to:

Jeżeli ustawie inną opcje niż 32 floating point to nie działa mi poprawnie efekt przeźroczystości (pojawia się czarny ekran po renderowaniu).

A i tak 50 lub 60p MUSZE mieć ponieważ nie mam innych opcji.

PS: Nie używałem nigdy tutoriali, sam się wszystkiego uczyłem w sony vegasie.
Jeżeli rozwiążecie mi te problemy
Odpowiedz
Nie chodzi o to, która odczytuje tylko która streamuje! Jaki jest sens męczyć komputer obróbką podwójnej ilości przekoduje danych, skoro i tak dany serwis i tak to przekoduje po swojemu w dół do 25 czy 30fps?
Sam się nauczyłeś.. ok, gratuluję, ale może by tak... hmmm no manual poczytać albo kupić jakiś samouczek na allegro? Bo teraz jakby Ci to powiedzieć... wynajmujesz wielką ciężarówkę do przewozu paru krzeseł z których każde opakowujesz w wielką skrzynię i na wszelki wypadek doprawiasz każdemu dodatkowe 4 nogi...

Odpowiedz
nie wiem czy mi neta wyłączyło, czy coś ale odpisałem na ten temat, niestety nie wyszło.

Więc tak ja przecież renderuje ten film w 30 fps to raz w 50p, ponieważ nie mam innej opcji. A w novaup można odczytywać od 25 fps do 60 fps, przy czym 25 fps jest tylko w słabej jakości darmowej. a konwertuje to i tak do nawet 25 fps, ponieważ mnie to nie dotyczy. Mam jeszcze opcje 1080-24p ale na mojej "dużej" rozdzielczości tego się nie opłaca robić ponieważ i tak efekt będzie w 100% taki sam jak 720p.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości