Różne efekty na jednej ścieżce
Ponieważ to mój pierwszy post, na początku chciałbym powitać wszystkich na forum.

Szukając jakiegoś programu do obróbki wideo usłyszałem dobre opinie o Vegasie. A że potrzebuję coś kupić do siebie do pracy, obecnie testuję kilka programików i jak na razie właśnie produkt Sony wygrywa.

Mimo słabej znajomości angielskiego z wieloma rzeczami, które mogą być dla mnie przydatne dałem sobie radę (trochę metodą prób i błędów, trochę za pomocą tutoriali i trochę przeglądając właśnie to forum), ale nurtuje mnie jedna rzecz.
Czy w Vegasie można zastosować efekt do określonego fragmentu ścieżki? Na przykład we fragmencie dźwięku chcę zastosować tylko odszumianie, w innym pomóc sobie equalizerem, jeszcze w innym zastosować jakiś inny efekt.

Wiem, że mogę sobie ustawić odpowiednie fragmenty, czy to dźwięku, czy obrazu, na osobnych ścieżkach i do każdej z nich zastosować odpowiednie Track FX, ale jakoś przyzwyczaiłem się tutaj do rozwiązania z programów Magixa, którego stosuję prywatnie (kwestia ceny).
Odpowiedz
Na początek - gratuluję wyboru i chęci.
Co do efektów - nie musisz ustawiać na osobnych trackach. Na każdy plik wrzucony do programu możesz zapiąć osobny efekt (ikona efektów tak samo wygląda dla całego tracku, jak i dla pojedynczego event'u).
Dźwięk, możesz podzielić na odcinki (poprzez narzędzie Split [s] - i do każdej części dodać inny efekt).
Możesz również zastosować efekt poprzez krzywą envelopes (FX Automation Envelopes) - o ile masz Vegasa w wersji Pro ;)

Zapraszam do zabawy :)
Odpowiedz