Stereo Mix - nie da się zmienić głośności
Witam, mam taki problem: Podczas nagrywania filmów z gry z komentarzem, gra mnie zagłusza. Wiem że rozwiązaniem jest zmniejszenie głośności Stereo Mix'a ale u mnie jest poprostu szary i nie da się go ruszyć.
Mam kartę dźwiękową Realtek HD Audio i najnowszy sterownik. Nie da się zmienić ustawień stereo mixa zarówno w zwykłym windowsowym mixerze jak i na menadżerze w Realtek HD Audio Manager. Czy zna ktoś jakiś sposób żeby włączyć suwak głośności stereo mixa?
Odpowiedz
A może w inny sposób - da się zmienić poziom głośności w samej grze?
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Da się ale nawet na najniższym poziomie zwyczajnie mnie zagłusza. Chodzi mi dokładnie o to jak zmienić głośność stereo mixa, bo na moim starym komputerze była taka możliwość, tak samo w laptopie.
Odpowiedz
Nagrywaj dwoma programami - jednym (np. tym co obraz) dźwięk z gry, a drugim dźwięk z mikrofonu. Potem złóż to do kupy w SV.
Odpowiedz
Może to głupie pytanie ale nie możesz tego załatwić krzywą Volume?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(07-21-2011, 23:28)efix napisał(a):  Może to głupie pytanie ale nie możesz tego załatwić krzywą Volume?

No właśnie o to chodzi, że nagrywając ze źródła "Stereo Mix", mamy wszystko na jednej ścieżce stereo (dźwięk z gry, oraz dźwięk z mikrofonu).
Może w takim razie trzeba ustawić w programie, żeby nie nagrywał z źródła "Stereo Mix", tylko osobną ścieżkę z gry, a osobną z mikrofonu (może trochę zamotałem, ale powinno dać się zrobić). Ja w każdym razie nawet jakbym chciał, to nie sprawdzę, bo mam dwie karty muzyczne, więc dużo więcej możliwości przy nagrywaniu dźwięku - mogę nagrywać dźwięk z różnych źródeł jednocześnie.
A może faktycznie lepszym rozwiązaniem (szybszym) będzie nagranie dźwięku z gry, natomiast mikrofon podłącz do jakiegoś zewnętrznego dyktafonu (może inny komputer), telefon... i później złóż razem do kupy w programie?
Odpowiedz
No chwila, moment. Rozumiem, że chcesz dodać jakiś komentarz.
To na jednej ścieżce masz swoją grę i z jej ścieżką dźwiękową.
Dodajesz ścieżkę i nagrywasz komentarz. Czy chcesz "na żywo" miksować?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Ja zrozumiełem, że Shakugan45 chce w czasie rzeczywistym nagrać "film z gry z komentarzem". Czyli jednocześnie.
Dwie opcje:
- ustawienie odpowiednich proporcji,
- nagrywanie na osobne ślady - późniejsza ingerencja w m.in. głośność itd.

Oczywiścje jest jeszcze wyjście osobnego nagrania gry i komentarza (poprzez późniejsze dogranie).
Łatwiejsze do zrobienia, ale będzie słychać, że dogrywane.
Odpowiedz
Ale jak ma dwie karty dźwiękowe to nie może po prostu jednej ustawić na stereo mix, a drugiej na mikrofon i nagrywać dwoma programami zmieniając tylko input?
Odpowiedz
Wszystko zależy jakie ma karty? Czy w ogóle ma dwie (to ja pisałem o swoich - że mam dwie ;)
Jakie karty ma Shakugan45 - nie wiemy.
Ja i tak radzę, żeby Shakugan45 osobno nagrywał grę z dźwiękiem (na tym nowym komputerze), a osobno dźwięk - na starym komputerze (lub laptopie). Wydaje mi się, że dla Niego będzie tak najłatwiej, najszybciej, i bez grzebania się w ustawianie karty (wybranie źródła nagrywania, poziomów itd).
Odpowiedz