spray
Jak mozna zrobic taki efekt?

0:00 do 0:03
Odpowiedz
Najprościej chyba będzie przez gradient wipe. Tylko dobrze wzór przygotować.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
idzie w dobrym kierunku ale chyab nie da sie tak strefowo jak na filmiku tylko od srodka lub od boków rowno;[
no chyba ze ustawic nie moge odpowiedni
efix której maski uzyles?
Odpowiedz
Przecież mówię, że trzeba sobie przygotować wzór (gradient). Musisz sobie narysować takie jak potrzeb.

Odpowiedz
Domyslam sie ze potem przez browse to wrzucic ale jak mam takie cos narysowac? Jak to sie rysuje? jakies kreski? czy co? w czym mam to zrobic?

sry ale 1 raz sie z takim czyms spotykam
Odpowiedz
Na przykład Photoshop - pędzel o zmiennym kolorze (zmiennej intensywności - nie wiem, jak to się dokładnie nazywa, ale im dłużej malujesz, tym ciemniejszy kolor).
Odpowiedz
Przyjrzyj się, jak są zrobione te gotowe i jak to działa. A potem weź dowolny program graficzny i zrób przy pomocy funkcji rysowania gradientu od czerni do bieli taki wzorek jak potrzeba.

Odpowiedz
Nie wiem czy to jest dobra metoda.
Sprawdź czy to zdało egzamin i koniecznie napisz na forum.
Najlepiej wstaw gotowy efekt.

Tutaj takie coś jest:
http://img84.imageshack.us/img84/948/jaku.jpg

[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
To jest jedna z metod, zaproponowałem najprostszą. Ogólnie gradienty są bardzo wdzięcznym medium do różnych rzeczy, np. do robienia takich rzeczy (przeklejam z innego wątku, nikt nie skomentował).

Oczywiśc ten efekt można by uzyskać w inny sposób, choćby animując maskę wektorową. Ale tak chyba będzie po prostu najszybciej. Niekoniecznie najlepiej.

Odpowiedz
Nie wiem jak to uzyskałeś. Zlepek PRZEJŚĆ video?
Ja zrobiłem sobie natomiast własny generator takich teł.

Z utworzonej wcześniej właśnie odpowiedniej wektorówki - promienie słońca.
No i wypełnienia tonalnego.

Zrobiłem tylko błąd (niesymetryczna liczba promieni) i jest odstęp. Przez co nie mogę wypuścić sampla video trwającego 2 sekundy do zapętlania, a muszę wypuszczać 30 sekundowe. A co za tym idzie - więcej ważą.

Ale za bardzo odchodzimy... Co z tą animacją sprayu? Sam jestem ciekaw.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości