Jak odtworzyć " zrecordowany " projekt?
Otóż mam problem. Mam Sony Vegas Pro10.0. Zrobiłem krótki filmik z kilku fotografii i go " zrecordowałem ". Wybrałem folder gdzie to się ma zapisać. Czekałem aż zrecorduje. Skończyło się. Ja podniecony wbijam w ten folder. A tam co?. 1 plik typu .sfk a drugi .wav. Odtworzyłem .wav ( bo mogłem ), ale nic w nim nie było ( czarny ekran, nie leciała muzyka ). Co mam zrobić?
.sfk nie odtworzę bo nie mogę. Może to jest mój filmik?

Z góry dzięki za pomoc ^^
Odpowiedz
Spróbuj jeszcze raz, powoli, po polsku, jak nie umiesz po polsku to wrzuć obrazki co po kolei zrobiłeś. Ale generalnie - po coś ty wziął Vegasa (zresztą w tym momencie to nieistotne) jak nawet filmu z aparatu nie potrafisz zgrać?
W jakim formacie masz to wideo?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Chodzi mi o to że znalazłem w internecie kilka zdjęć krajobrazu. Zmontowałem to.Dodałem napisy początkowe, końcowe i muzykę. Ładnie to wyglądało. Wziąłem recording. Wybrałem gdzie ma to być. I czekam. I w tym folderze mam takie pliki. Track 5 - 1.sfk ( nie mogę otworzyć). Track 5 - 1.wav ( mogę otworzyć ale w środku nic nie ma ). Jeśli nie o to ci chodziło napisz.

Teraz jeszcze raz spróbowałem. Usunąłem wszystko z tego folderu. Włączyłem projekt i znów recording. Znowu to samo. Oczywiście czekałem aż się skończy a nie w trakcie ^^

@Pinto
Faktycznie! A co do podstaw to tam coś poradników dla początkujących oglądałem a tam nie było nic o nagrywaniu :D. Dzięki bardzo!
Odpowiedz
Masz renderować a nie nagrywać - w pierwszym menu "Render As". Nawet nie przeczytałeś podstaw obsługi programu.
Odpowiedz
I jak renderujesz film, to nie do wav... tylko do jakiegoś firmatu filmowego (wave to tylko dźwięk).
Odpowiedz
OK, już wiem co kolega miał na myśli pisząc "zrekordowałem" :) Przyznaje, że nie wpadłbym na taki sposób użycia. Jak to się mówi - "dobre w ryj" :)
Tak jak mówią koledzy - "Render as" (myślę, że dla Ciebie najbezpieczniejszym formatem będzie Windows Media Wideo). "Rekordowanie" służy do nagranie dźwięku. Np. masz film na jednej ścieżce i dogrywasz sobie "na żywo" komentarz, albo np. na jednej ścieżce masz perkusje a na drugiej nagrywasz gitarę itd. Ale - zacznij moze od jakiś poradników itd.

Odpowiedz
(07-16-2011, 15:39)efix napisał(a):  Jak to się mówi - "dobre w ryj" :)

U nas się mówi z wyrazem na ch :)
Odpowiedz
No wiesz... starałem się odzwyczaić ze względu na dzieci :)

Odpowiedz
No widzicie. W Krakowie np mówi się na kogoś "prze ch.j", i jest to bardzo pozytywne określenie...
Przepraszam, że poza tematem...
Odpowiedz