jaki komp do 3D, montaż plkików 3D
Witam serdecznie, jestem nowy w temacie Vegasa.
Posiadam wersję vegas pro 10 zainstalowaną na prywatnym laptopie samsung R780 (i5 520) Zasadniczo wszystko działa sprawnie.
Problem mam działając na plikach z kamerki 3D sony TD10 (avchd)
Teoretycznie działa ale brak płynności, wszystko się tnie i montuje na wyczucie.
Dodam, że bawię sie w filmy z wakacji i nie zalezy mi na jakichś super szybkościach renderowania ale chciałbym mieć płynną pracę.
Proszę o pomoc jaki komp by się nadawał, jakie parametry??? czy do pracy amatorskiej wystarczy jakiś najnowszy laptop?????? (mogę zainwestować około 6000zł)

Drugie pytanie dotyczy montażu 3D. Kamerka Sony 3D TD10
Wykonałem kilka filmików (3min) w 3D side by side. Telewizor przełączam na 3D i jest bardzo ciekawy efekt mimo rozciągania połowy rozdzielczości w pionie. Jakość jest mniejsza niż z kamery bezpośrednio ale naprawde trzeba wiedzieć aby zwracać uwagę.
Problem mam taki, że jak te pliki wrzucam na YT to nie wykrywa ich automatycznie jako 3D tylko zwykłe HD. Jeśli wrzucam plik prosto z kamery do YT to 3D automatycznie się przerabia.
Czy istnieje jakaś możliwość aby zmontowany film 3D z Vegasa działał na YT jako 3D??? może jakieś ustawienia??? wybór innych właściwości projektu??? a może konwersja w innych programach??

Mógłbym też z vegasa bezpośrednio renderować wersję anaglif ale zależy mi na wstawianiu na YT odpowiednich plików typowo w 3D.

Proszę o pomoc.
Odpowiedz
Jakbyś przejrzał forum to byś nawet w ostatnich wątkach zauważył wałkowanie tematu "jaki komputer". Generalnie z dużą pamięcią, Windows 7 64 bit i 64 bitowym Vegasem. Być może nie wyrabia Ci dysk, może masz "niedopieszczony" komputer, na i5 powinien całkiem ładnie zasuwać.
YT - wrzucasz jak każdy inny film (byle był w formacie side-by-side) i ustawiasz odpowiednie tagi YT, zajrzyj do pomocy YT.
Automat z kamery prawdopodobnie sam ustawia te tagi.
Najprościej - wrzuć coś kamerą na YT i wejdz w edycję filmu - zobaczysz co tam kamera dopisała.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
mam pytanie dotyczące side by side, jest też taka opcja full gdzie są 2 całe obrazy bez zwężania ale TV źle czyta ten format u mnie , obraz jest waski (dysk do TV na USB)
Jaki format wybrać aby uzystać najlepszą jakośc obrazu? 3D? na TV.

posiadam TV LGWS570s z pasywnymi okularami, być może odtwarzacz Blu 3D potrafi lepiej podawać sygnał do TV niż odczyt przez sam TV???
Odpowiedz
Cytat:Jaki format wybrać aby uzystać najlepszą jakośc obrazu? 3D? na TV.
Właśnie Blu-ray 3D.

Odpowiedz
Ok, dziękuję wykonam w najbliższym czasie próby nagrania, mam nadzieje że autchorink płyty to już standardowa procedura jak z BluRay i nie trzeba mieć innego oprogramowania jak dotychczas (Adobe Encore DVD) obecnie męczę się nad renderem do BluRay, film wyszedł 13 min bez większych efektów, tylko poukładane pliki i czas przeliczania na i5 520 wynosi około 5 godzin.
Odpowiedz
Generalnie jeśli chodzi o tworzenie płyt z timeline to i tak musisz mieć zainstalowane DVD Architect. To komplet z Vegasem. Skoro masz Vegas legalnego to musisz mieć i DVDa.

Odpowiedz
Niestety nie mam DVDA, program otrzymałem z zakupem kamery w promocji, otrzymałem tylko linencje na vegasa. Ale sprawnie radze sobie w innych programach, kwestia tylko zrenderowanie mpeg2
Odpowiedz
To jest niestety minus takich zakupów. Po prostu Vegas korzysta z bibliotek DVDa. Nie ma DVDa - niektórych rzeczy nie zrobisz. Zresztą sprawdz czy zdołasz zrobic DVD wprost z Vegasa (takie bez menu).
Jak i tak planujesz zakupy - poczekaj aż pojawi się Vegas 11 i upgraduj się. DVDA masz w komplecie wtedy.

Odpowiedz
Racja, to dobry pomysł. Czy sa jakieś informacje kiedy będzie vegas 11????
Odpowiedz
Nie, ale tradycja wskazuje, że zwykle jesień/zima, warto patrzeć na terminy różnych dużych targów międzynarodowych typu NAB i podobnych imprez. Zwykle na nich firmy wystawiają premiery. Mogłbyś dokupić DVDa ale się nie opłaca.

Odpowiedz