Jak uzyskać taką Ramkę taki mały obraz...
Witam.

Mam pytanie.
Czy wie ktoś jak uzyskać taki efekt jak w filmie poniżej...?

Chodzi mi o to ,że obraz jest w takiej ramce dookoła,pomniejszony i być może dlatego jest też w lepszej jakości...?

Wie ktoś jak ustawić render,żeby zrobić taki efekt końcowy?

No i jak ewentualnie ustawić w "Properties",czy na 1280x 720,czy na 720x486,czy jecze jakoś inaczej...?

Z góry dziękuję za odpowiedż.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników SONYVEGAS.INFO!!!
Odpowiedz
Najłatwiej uzyskać taką ramkę renderując obraz do 16:9 z kaszetami (" z paskami") a potem wrzucić go na YT źle ustawiając tagi dla filmu. Ten efekt ramki to błąd wrzucającego, Owszem, mogłby byc pas u góry u doły jesli format jest "kinowy", ale jesli zrobiła się ramka a oryginał taki nie jest (a nie jest!) to jest to błąd.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź.

A ja myślałem,że da się poprzez takie właśnie zmniejszenie obrazu uzyskać lepszą jakość Video....

Jak Myślisz,dlaczego ma taką dobrą jakość obrazu?Są jakieś dodatkowe programy dla Vegasa,które "uszlachetniają" obraz tak jak u tego autora w w/w filmiku?

Czyli nie da się tak ustawić renderu i ustawień w Properties,żeby uzyskać potem taki obraz na YT?

P.S. ..a co to są -TAGI-?

Aha ,jeszcze jedno pytanie:

A Masz może linka do jakiegoś tutorialu jak najlepiej ustawić render dla uzyskania najlepszej jakości?
Ja wiem ,że z byle czego złota się nie zrobi,jak się "wsadzi" złej jakości materiał to nie "wyjmie" się materiału w HD,ale mi nie zależy na pełnym ekranie,może być mniejszy byle jakość była dobra...

Sorry,że tak dużo tych pytań,ale zależy mi na uzyskaniu takiego efektu...
Odpowiedz
Dlaczego ma taką dobrą jakość? Może zgrywał materiał z lepszymi właściwościami/parametrami :)
Co do ramki. Oczywiście możesz coś takiego zrobić "z premedytacją", zmniejszając kadr filmu (np. Event Pan/Crop, lub Track Motion.
A co do jakości - poniekąd jest to prawda, że nieruchoma ramka na około filmu wpływa kożystnie na jakość pozostałej części kadru, ale przypuszczam, że w przykładzie który podałeś, jest dokładnie tak, jak napisał efix - przez błąd wrzucającego filmik.
Odpowiedz
No to dzięki chłopaki za pomoc,biorę się za testowanie,może w końcu jakoś mi się uda to zrobić w Event,lub Track'u.
Ale sami Powiedzcie,że ten "błąd" wrzucającego wyszedł super!
No i myślę ,że on to robi specjalnie,bo ten autor tych filmików jest jednym,chyba jednak najlepszym na świacie,który robi takie produkcje,jedynie stacja HBO może z nim konkurować...

W każdym bądż razie,pozdrawiam i życzę udanych wakacji!!!
Odpowiedz
Gdzie ta aż taka dobra jakość? Film pod względem jakości jak masa innych.
(07-11-2011, 15:33)andrzejj napisał(a):  Ale sami Powiedzcie,że ten "błąd" wrzucającego wyszedł super!
Żartujesz? To może filmowcy powinni filmować przez otwór w kartonie, żeby od razu tak filmy wyglądały?
Odpowiedz
(07-11-2011, 15:58)Pinto napisał(a):  Gdzie ta aż taka dobra jakość? Film pod względem jakości jak masa innych.
(07-11-2011, 15:33)andrzejj napisał(a):  Ale sami Powiedzcie,że ten "błąd" wrzucającego wyszedł super!
Żartujesz?

No nie żartuje,właśnie nikt nie potrafi tego zrobić,czyli uzyskać takiej jakości obrazu...Pooglądaj inne jego filmy i filmy konkurencji to zobaczysz,że nikt nie ma takiej jakości,on jakością dorównuje HBO,a reszta niestety nie...

Żartujesz? To może filmowcy powinni filmować przez otwór w kartonie, żeby od razu tak filmy wyglądały?
[/quote]

Ale właśnie przez ten "otwór w kartonie" jego filmy wyglądają tak ,a nie inaczej...czyli jakościowo najlepiej...
Odpowiedz
(07-11-2011, 16:02)andrzejj napisał(a):  Ale właśnie przez ten "otwór w kartonie" jego filmy wyglądają tak ,a nie inaczej...czyli jakościowo najlepiej...

Odkryłeś właśnie darmowy sposób na polepszenie jakości. Teraz musisz go szybko opatentować.
Odpowiedz
(07-11-2011, 16:12)Pinto napisał(a):  
(07-11-2011, 16:02)andrzejj napisał(a):  Ale właśnie przez ten "otwór w kartonie" jego filmy wyglądają tak ,a nie inaczej...czyli jakościowo najlepiej...

Odkryłeś właśnie darmowy sposób na polepszenie jakości. Teraz musisz go szybko opatentować.

No właśnie dlatego pytam,czy istnieje takie ustawienie renderu,żeby uzyskać taki efekt i czy ten efekt ma wpływ na polepszenie jakości obrazu , a Ty zamiast coś doradzić,albo powiedzieć,że nie ma takiej możliwości to się wymądrzasz i nic istotnego do tematu nie wnosisz...
Odpowiedz
Poprawienie jakości przez taki zabieg jest możliwe.
Po pierwsze - subiektywne odczucie, przez oglądanie filmu na czarnym tle - tak jak ze zdjęciami, te na czarnym tle (ramce) wyglądają na bardziej kolorowe (tak już działa ludzkie oko).
Po drugie - jeśli załużmy 30% kadru jest czarna - to zobacz, ile potrzeba danych, aby zakodować taki obszar -> w związku z tym, ile więcej zostaje na szczegóły w pozostałej części kadru? :) Już wiesz, dlaczego może być prawdą, że uzyskamy przez taki zabieg lepszą jakość :)
Co prawda, po dodaniu ramki, jakość filmu się nie polepszy, ale pamiętajmy, że przy wrzucaniu filmów na serwer YT, filmy są przekodowywane na swój sposób - pogarszane. Jeśli więc przeliczane są też pola czarne, to więcej bitrate zostaje na szczegóły...
Odpowiedz