Dopasowywanie dźwięku
Witam wszystkich!
Mam takie małe pytanie: czy w Vegasie jest możliwość automatycznego dopasowywania dźwięku? Wytłumaczę lepiej: nagrywam film kamerą i w Vegasie razem z wideo jest doklejone audio z kamery, niestety niskiej jakości. Dźwięk nagrywałem też oddzielną mp3-ką. Chciałbym wyciszyć audio z kamery, wkleić i dopasować audio z mp3.
Mam strasznie dużo materiału a robienie tego ręcznie nie jest takie łatwe...
Ps. Używam Vegasa Pro 10
Odpowiedz
Vegas sam w sobie nie posiada takiej funkcji (nie znam softu, który automatycznie by coś takiego dopasował).
Moim zdaniem jedyne sensowne wyjście - ręcznie ustawić.
Napisz, co to masz - może Ci dam kilka wskazówek, jak to dopasować.
Konkretnie chciałbym wiedzieć:
- ile plików audio (jeden długi, nagrywane bez przerwy, czy kawałki - ew. ile kawałków)
- ile plików video - jaki format (MPEG, AVI DV, M2T, M2TS) - czy pliki mają poprawny Timecode?
Odpowiedz
Była jakiś magiczny plugin do takich rzeczy i o dziwo ponoć działał nieźle, ale cenę miał zaporową. Nie pamiętam nazwy teraz.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dziesiątki, może nawet sto... Wszystkie pocięte na małe i duże kawałeczki... Może najpierw to wszystko zrenderuję w jeden film a potem bym dopasował audio, byłoby łatwiej.
Wideo są w formacie AVI, audio z mp3 w formacie MP3.
Jestem jeszcze trochę zielony w Vegasie, co to Timecode?
Odpowiedz
timecode - Kod czasowy
Zapisywany w plikach wideo kod (np. aktualny czas). Jeśli zgrywałeś materiał z miniDV do aviDV, prawdopodobnie jest timecode - a to załatwi przynajmniej synchronizację plików z kamery.
Dźwięk - nie ukrywam, że lepiej było nagrać bez przerwy, ale jeśli jest pokawałkowany, to trzeba będzie szukać :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości