DVD Architect - automatyczne rozdziały, przejścia, głośność
Witam,

Zaczynam pracę z DVD Architectem Pro 5.0 i proszę o pomoc w kilku sprawach. Robię menu do filmu z wesela.

Najpierw kilka słów o projekcie, jak robię:
Montowałem film w kilkunastu kawałkach i mam osobne rendery.
Menu składa się z dwóch stron, na każdej kilka przycisków odnoszących do zaczęcia oglądania filmu od różnych momentów.
Jest też trzecia ukryta strona, niewidoczna dla widza, na którą wrzuciłem wszystkie rendery, bo gdzieś je musiałem wrzucić, żeby były w projekcie.
(jeśli to głupi sposób, i jest prostszy, to proszę mnie poprawić, ale ważne, że działa)
Utworzyłem jedną playlistę, na której w kolejności usadziłem klipy.

1. Mój zleceniodawca zażyczył sobie, aby co 3 minuty film był dzielony na rozdziały, dla łatwiejszego przewijania. Wideo jest długie i ręczne wstawianie znaczników za każdym razem odpada. Jest możliwy automatyczny podział?

2. Jak dodać do menu przycisk odnoszący do znacznika na klipie z playlisty? Tzn. chcę wstawić w menu przycisk pt. Oczepiny, a oczepiny zaczynają się u mnie w środku klipu nr 9 playlisty (po oczepinach ma dalej lecieć playlista)

3. Jak dodać przejścia? W wersji DVD będą 2 nośniki. (film mam nagrać w wersji jednopłytowej blu ray, i 2płytowej DVD) Na końcu pierwszej płyty ma pojawić się napis "Koniec cz. 1" tak, żeby powoli się pojawiał i zanikał, czyli standardowe przejście

4. Ustawienia głośności. Trochę się zagapiłem przy montowaniu i momentami muzyka jest za głośna, jeśli porównać z dźwiękiem z kamery. Jak mogę to wyrównać? (taka funkcja, jak w Vegasie po naciśnięciu "v")

Dzięki za wszelką pomoc:)
Odpowiedz
Nie musisz tworzyć ukrytego menu. Jak wrzucisz pliki do projektu, to tam będą.

1. DVD Architect nie posiada automatycznego wstawiania markerów co ileś minut. Trzeba rędznie - lub z pomocą Vegasa.
2. Jeśli wideo wstawiasz w Video Compilation - nie ma możliwości wstawienia markerów w połowie klipu. Lepiej chyba połączyć wszysko razem w Vegasie, i później wstawiać markery w dowolnym miejscu (no prawie dowolnym ;))
3. np w Vegasie
4. np w Vegasie (przecież możesz zrenderować sam dźwięk...)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości