Kontynuowanie pracy na innym komputerze
Witam mam następujący problem. Zrobiłem projekt, który ma około 25 minut.
Mam bardzo słaby sprzęt, dlatego render zajmie co najmniej 30 godzin(nie chce tyle czekać)
Czy jeżeli zainstaluje vegasa na laptopie(nowy zakup) i skopiuje wszystkie pliki
z projektu(oczywiście ten sam adres na dysku) to czy będę mógł kontynuować pracę???
Odpowiedz
Zapisz projekt z plikami.
Odpowiedz
Tak, o ile wersja Vegasa na którym chcesz otworzyć projekt nie będzie niższa (nie istotne Update, tylko numer).
W Vegasie jest opcja zapisania z kopią plików źródłowych (File/Save As/ i tutaj można zaznaczyć opcję "Copy media with project", po zatwierdzeniu wyskoczy okno z zapytaniem, czy mają być skopiowane pliki źródłowe, czy przycięte (nie wszystkie formaty są przycinane)).
Dodatkowo dobrze jest przed zapisaniem sesji wcisnąć przycisk "Remove All Unused Media From Project" z Project Media (aby niepotrzebnie nie kopiować elementów, które zostały wcześniej usuniete z projektu, a jeszcze w nim siedzą...).
Odpowiedz
Dzięki za szybką odpowiedź. Wiem o opcji z zapisywaniem plików z projektem tylko chodzi o to, że nie mam już za dużo wolnego miejsca na dysku. Dlatego chciałem właśnie "ręczne" przenieść (zapisać pliki na pendrivie)
Odpowiedz
Też zadziała. Najlepiej wrzuć wszystkie pliki źródłowe w jedno miejsce, i później po otwarciu sesji na nowym komputerze, dostaniesz komunikat, że brakuje pliku źródłowego -> zaznaczysz opcję, żeby wskazać ścieżkę -> podasz ścieżkę, a program zapyta, czy pozostałe pliki też są w tej lokalizacji -> dajesz OK -> i po temacie.
Nie zapomnij zapisać na nowym komputerze, żeby po raz drugi nie wskazywać ścieżki ;)
Odpowiedz
Rozumie, że wszystkie pliki w jednym folderze??? Bo jam mam je chyba w 7 katalogach. Wiesz d:/ projekt/ i dalej kolejne katalogi....
Odpowiedz
Jak dasz w jednym, to nie będziesz musiał pokazuwać ścieżki każdego z osobna, tylko hurtem - pokażesz, gdzie jesz pierwszy zapytany przez program plik, a później program zapyta, czy reszta też jest w tym katalogu. Więc jak będzie w jednym folderze, to szybciej to zrobisz.
Nie ważne, jaka jest ilość katalogów w głąb... tylko żeby wszystkie pliki były w jednym miejscu.
Odpowiedz
ok. wielkie dzięki. pozdrawiam
Odpowiedz
Dokładnie tak. Mateusz fantastycznie Ci wszystko przedstawił.
Dokładnie tak. Mateusz fantastycznie Ci wszystko przedstawił.

Z tym że chyba nie ma dokładnie takiego polecenia.

Czy w Vegasie odpowiada za to następująca pozycja uwieczniona na screenie czy coś innego, bowiem nie ma takiego pola wyboru w tej sekcji?

[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Panowie chyba z tego nic nie będzie. Po prostu na laptopie jest windows 7 a ja mam vegasa 7. Wyskakuje błąd przy instalacji. Mogłem przewidzieć, że nie jest kompatybilny z tym systemem.
Odpowiedz