Mikrofon Zewnetrzny
Witam
Mam aparat Canon 550D. Ma on wyjście na mikrofon i chce sobie dokupić mikrofon zewnętrzny i teraz zastanawiam się jaki kupić słyszałem że te tańsze dają gorszą jakość dźwięku i bardziej szumią od wbudowanego, a te profesjonalne są bardzo drogie. Polecacie jakieś dobre mikrofony zewnętrzne ? Najlepiej z dłuższym kablem bo na on być jako mikrofon do nagrywania jakiś rozmów i chciałbym go umieścić na jakimś wysięgniku nad rozmawiającymi ludźmi.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Jeśli nie chcesz wydawać kilkuset PLN na przyzwoity mikrofon, to sobie daruj zakupy. Mogę polecić to, czego używam i inni polecają:
Rode Stereo VideoMic.
Odpowiedz
Jest "o tym wszystkim" inne forum. http://www.Inspiredbylife.pl
Sam z niego korzystam i z artykułów tam zamieszczonych, ponieważ też zamierzam zainwestować w lustrzankę.

Co ciekawe model 500D nie ma wyjścia na mikrofon.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Dlatego kupiłem 550D.
Dzięki za link do forum muszę tam zajrzeć.

Pozdro.
Odpowiedz
Zależy jaką kwota dysponujesz :)
Odpowiedz
To jeszcze nie jest mi wiadome. Rozglądam się i porównuje ceny, ale nie wiem co do jakości tych mikrofonów dlatego napisałem jakie polecacie i czy żeby mieć dobry trzeba dużo wydać.
Odpowiedz
(07-11-2011, 21:17)Griver napisał(a):  To jeszcze nie jest mi wiadome. Rozglądam się i porównuje ceny, ale nie wiem co do jakości tych mikrofonów dlatego napisałem jakie polecacie i czy żeby mieć dobry trzeba dużo wydać.

Mam 550D i mikrofon Rode Stereo VideoMic i zdaje egzamin, polecam.

tutaj masz test z youtube:

Odpowiedz
Tak, zeby mieć dobry mikrofon, trzeba troche zainwestować. Gdyby tanie gówna były dobre, to nie byłoby droższych, bo nikt by ich w takim przypadku nie kupował. To chyba logiczne? Zresztą zależy, jakie kto ma wymagania.
Odpowiedz
Niestety, ciężko sprawdzić mikrofon na na odległość (nie testując samemu).
Najlepiej dowiedzieć się, gdzie można przetestować coś takiego (może jest jakiś urzytkownik w pobliżu) - i wypróbować samemu.
Poza tym, dla jednego mikrofon taki będzie super wystarczający, a dla drugiego zupełnie do dupy - zależy też, co chcesz nim nagrywać.
Pinto ma oczywiście dużo racji. Mimo, że nie zawsze cena jest adekwatna do jakości, to na pewno w jakimś stopniu jest takie przełożenie...
Odpowiedz
Ja już mikrofonu nie używam odkąd kupiłem rejestrator zoom h1
Odpowiedz