Dodawanie efektów na grupę scieżek
Witam. Mam kilka ścieżek wideo i czy jest możliwość dodania efektów na najwyższą ścieżkę tak żeby wszystko pod nią miało ten efekt? A po dodaniu kolejnej ścieżki nad całością była już osobno ze swoimi efektami, które nie mają wpływu na pozostałe?

Takie coś o co mi chodzi jest w After Effects i robi się to za pomocą dodania ścieżki o nazwie "new adjustment layer"
Odpowiedz
Chyba chodzi Tobie o stworzenie Parent i Child.
[Obrazek: pomoc.jpg]
Odpowiedz
Możesz nakładać efekt na ścieżkę, można tworzyć strukturę rodzic/dziecko ale nie ma mechanizmu dziedziczenia efektów.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Ja tego nie używam, ale możesz mi wytłumaczyć po co to parent i child? Może np. do Pan/Cropa być użyte? Jeśli tak to się przyda ta wiadomość. ;]
Odpowiedz
Ok dzięki, udało mi się zrobić to o co mi chodziło dzięki waszym wskazówkom, a teraz mam drugie pytanie. Czy mając ścieżkę z filmem, mogę dodać nad nią kolejną ścieżkę która będzie maską? Tzn wiem, że jak zdubluje ścieżkę wideo to mogę maskować dowolnie ale chodzi mi o to żeby zrobić jedną maskę na całą ścieżkę z różnymi klipami, gdzie np. maskuję tylko obraz od połowy do górnej części ekranu? Było by to dla mnie wygodniejsze niż dublować każdy klip, nakładać na górną ścieżkę i maskować osobno.
Odpowiedz
Może tworząc nad klipami, na których chcesz mieć maskę kolejny timeline i wypełnić go jakimś z solid color, a na nim dać maskę? No, chyba, że chcesz mieć to przezroczyste, to nie znalazłem rozwiązania, a mój pomysł z grupowaniem legł w gruzach po sprawdzeniu.
Odpowiedz
@Honda - chyba nie do końca wiem co chcesz zrobić ale spróbuję.
Zobacz na obrazek:

Na pierwszej ścieżce masz czarno białą szachownicę ustawioną jako parent dla warstwy czerwonej i zielonej. Pod nimi jest purpurowa ścieżka już "normalna".
Jeżeli teraz dodasz do szachownicy "Sony Mask Generator" to zobaczysz czarno czerwoną szachownicę. Maska odsłania lub zasłania to co bezpośrednio pod nią.
Ale możesz teraz zrobić parę eksperymemntów.
Powiedzmy, że czerwone i zielone to będą elementy kompozycji - jakas grupa, którą chcesz wymaskować i nałożyć na fioletowe.
To:
1. Zrób sobie maskę i umieść ją pierwszej ścieżce
2. Na drugiej i trzeciej umieść elementy kompozycji i podepnij jako child do ściezki 1 (oba!)
3. Tło daj na ścieżce czwartej
4. Dodaj do maski Mask Generator
5. Ustaw tryb mieszania ścieżki pierwszej na Multiply (MASK)
6. Ustaw tryb mieszania Parrenta na Source Alpha.

O to Ci chodziło?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dzięki za pomoc, pomogło mi to bardzo :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości