Błędy w renderowaniu z no-recompress Vegas 9.0e
Witam,
Mam problem z renderowaniem plików z mpg do mpg
z włączoną funkcją "no-recompress long-GOP rendering" robi gdzieniegdzie powtarzalne błędy. Po kolejnych renderowaniach błędy są w tym samym miejscu.

problem udało mi się rozwiązać na 2 sposoby:
1. niewielkie zmiany w długości klipów w miejscach, gdzie się sypie - czasochłonne...
2. wyłączenie funkcji "no-recompress long-GOP rendering"

Nie udało się rozwiązać problemu odinstalowując vegasa łącznie ze wszystkimi pozostałymi rejestrami i zainstalowanie go na czysto....

no recompression - dobra rzecz, szkoda byłoby z tego zrezygnować... macie jakiś pomysł?
Odpowiedz
Niestety taki urok formatów które nie są ze swojej natury przeznaczone do montażu. Jeśli zaznaczysz, "no recompres" to akurat w miejscu "krzaka" trafiasz na "nie-I-frame'a" więc Vegas bierze śmiecia jak leci. Jak zaznaczysz że jednak ma rekompresować to zrobi z tym porządek. Najpierw odtworzy nieistniejące klatki a potem będzie myślał dalej.
Możesz pokombinować jeszcze z sample/force/disable resample we właściwościach eventu.
Ale ogólnie formatowi mpeg do montażu mówimy stanowcze "nie".

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
A ty pracujesz tylko na DV czy na czym?
Ja właśnie kompresuje sobie wszystko do mpg bo mniej zajmuje, a widocznej straty jakości raczej nie widać
Odpowiedz
Nie widać? Chyba żartujesz. MPEG ze swoje natury to masakra obrazu. Mniej zajmuje - no przepraszam, ale pliki wideo zawsze miały i zawsze będą mieć spora objętość. Jeśli chcesz dobrej jakości.
Pracuje głównie na DV, na sekwencjach klatek, na Lagarith i czasem, choć nie przepadam, na avchd (który też się nie nadaję za bardzo, ale żeby skleić starczy. Jednak jeżeli mam czas to wszystko przekodowuje na Cineform.
Jak już przekodowujesz na mpeg to chociaż zrób tak, by wszystkie klatki były typu "I-frame". Plik będzie większy, ale zredukujesz możliwość powstawania takich artefaktów.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz