Kiepska jakość TYLKO na youtube
Witam,

Mam dosyć dziwny problem. Klip odtwarzany bezpośrednio na komputerze ma o niebo lepszą jakość niż ten sam klip na youtube. Dlaczego tak się dzieje? Może jakoś inaczej powinienem go wyrenderować? Wiem, że yt pogarsza jakość, ale nie sądzę, żeby robił to w aż takim stopniu. Film renderuję w SV jako Uncompressed, potem koduję go do x264 w Virtualdubie. Przesyłam screeny ustawień w Vegasie oraz filmik:

http://img163.imageshack.us/img163/1656/stomsets.png
http://img64.imageshack.us/img64/4517/projectprop.png
http://img18.imageshack.us/img18/7475/projectsets.png

Jeżeli komuś chce się pobierać oryginał (12MB):

No video? Download the DivX Plus Web Player.

Nie wiem dlaczego, ale tutaj jakość jest o wiele lepsza: http://www.sk-gaming.com/video/351317-on...wp_inferno
Wygląda na to, że yt jest walnięty.

Z góry dzięki,
Pozdrawiam.

(P.S. Nie zamieściłem tematu w renderingu, ponieważ mam za mało postów.)
Odpowiedz
Powiedz czy spróbowałeś wgrywać je od nowa?
Ja JEDEN RAZ miałem przypadek taki że mi niepoprawnie przekonwertował materiał i wyglądało beznadziejnie choć w oryginale takie nie było.

Co wiecej, YouTube przekłamuje dźwięk o pół sekundy. Bardzo często. Często oglądam coś na YouTubie co zrobiłem i mi się nie zgadza dźwięk z obrazem o ułamek sekundy.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Dzieje się tak niestety z każdym klipem, który wrzucam. Nie mam pojęcia jak to inni robią, że uzyskują taką dobrą jakość na yt.
Odpowiedz
Strzelam -renderują zgodnie z wytycznymi YT? Nie stosują formatów które YT musi ponownie przeliczać?
[EDIT]
Tak na szybko przerobiłem ten Twój filmik i wrzuciłem na YT. Mogłby być trochę lepszy gdyby dać a) większy bitrate b) robić go od razu w stosownej rozdzielczości a nie uprawiac upscaling.
Może być?

Żadnych kombinacji oprócz przeskalowania do 720p, eksport wprost z Vegasa do AVCHD.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Od razu lepiej :) Czyli jak to mam robić?
Mam klatki w formacie *.bmp o rozdzielczości 1024x576, sklejam je za pomocą Vegasa i renderuję w rozdzielczości HD 720p? Wydaje mi się, że zrobiłeś to jakoś inaczej, bo tak również próbowałem ;) Filmik wyrenderowany w rozdzielczości takiej jaką mają klatki również jest w złej jakości.
W jaki sposób kompresujesz to tym kodekiem? Przez Vegasa, czy za pomocą jakiegoś innego programu?
Odpowiedz
1. Ściągnąłem Twój klip
2. W związku z tym że nie chciałem sobie zasrywać systemu niepotrzebnymi kodekami przy pomocy VirtualDuba rozbiłem to na klatki w formacie PNG (bo lubię...)
3. Wciągnałem do Vegasa ustawiając projekt na 720p z klatkarzem NTSC czyli tak jak miałeś w oryginalnym pliku
4. Wyrenderowałem jako Sony AVCHD z bitratem - nie pamietam jakim, 4000 chyba
5. Wrzuciłem na YT.

Tidzu podawał dokładny przepis. Dosłownie dwa dni temu ktoś to wrzucał wideo "jak zrobić by było ostro". YT też opisuje wszystkie parametry. I po ch... jak nikt tego nie czyta?
Tak nawiasem jestem kolejnym który nie wiadomo po co pakuej fps z NTSC. No chyba, że akurat tak zgrałeś frapsem.
Matko jedyna, jak nienawidzę fragmovies, robie większe spustoszenie w mózgach nastolatków niż lobotomia...

Odpowiedz
Nie miej mnie za lenia, ale mógłbyś pomóc mi w znalezieniu tego kodeka AVCHD? Nie mogę wyszukać odpowiedniego w necie.
Oczywiście wielkie dzięki za instrukcję.
Odpowiedz
Stary, jakby Ci to powiedzieć... Jesteś kolejną ofiarą marketingu głoszącego, że "Nie nauka lecz kasiora zrobia z ciebie edytora".
Może byś się zapoznał z PODSTAWOWĄ obsługą narzędzia, którego używasz? Pisze wyraźnie - Sony AVC.
Wszystko masz w Vegasie. Nie klikaj jak debil w to co zobaczyłeś na jakimś amerykańskim tutku tylko zastanów się co robisz i dlaczego tak robisz. Nawet jak nie znasz angielskiego to jest mnóstwo miejsc w sieci, począwszy od wikipedii gdzie wyjaśniają pewne sprawy. Zajrzyj na stronę Tidzu, włożył sporo pracy w materiały dla niubisiów. Doceń to.

Odpowiedz