[Sony VegasPro 9] Gdzie? Co? Jak
Witam serdecznie Panów i witam serdecznie Panie :)

Jestem młodym człowiekiem, który potrzebuje dziś Waszej pomocy. Program nabyłem tylko ze względu na nowe zainteresowanie, jakim jest kręcenie krótkich filmików prezentujących poszczególne serwery, gry (Filmiki typu Fan's trailer). Jednakże potrzebuje ogólnego rozpoznania się z programem, czego sam nie potrafię. Posiadam wersję anglojęzyczną, a jeśli istnieją spolszczenia - proszę o ewentualny link. Głównie potrzebuje następujących rzeczy:
  • Umieszczenie pliku graficznego (.png) na filmie*;
  • Różne efekty, gry światła, umieszczenie ich na filmie;
  • Montaż ujęć, ich skracanie i zatrzymywanie;
  • Umieszczanie napisów (dialogi);
  • Podkładanie dźwięków i ich słyszalność (tj. jeden słychać bardziej, drugi jest gdzieś w tle).

* - grafika ma być widoczna podczas odtwarzania filmu, na zasadzie działania loga stacji telewizyjnej.

Liczę na pomoc, z góry dziękuję :)
Odpowiedz
Następny młody, leniwy człowiek który pyta się o podstawy. Przejrzałeś dział dla początkujących? Oczywiście nie.
Odpowiedz
To znaczy który? Jeśli to: http://sonyvegas.info/Forum-Tutoriale-SV - to przeglądnąłem, ale nie ma efektów które chcę uzyskać. Prosiłbym o pomoc, gdyż o 16 mam zamiar zacząć prace na komputerze stacjonarnym (Obecnie siedzę na laptopie).
Odpowiedz
Na Youtube jest masa tutoriali, na pewno znajdziesz coś dla siebie. :)
Odpowiedz
Hmmm normalnie szacun dla takich kolesi. Używam Vegasa od wersji 6 i cały czas się uczę. Tutaj młody dał sobie czas do godziny 16 by załapać cały maual. A przepraszam, żeby mu dostarczyć materiały do 16.
Zapoznałeś się młody człowieku choćby z Quick Guide albo helpem? Tam masz opisane wszystko o co pytasz.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Może najpier opanuj podstawy podstaw,są w intenecie krótkie samouczki,tutoriale typu "Jak zacząć montować w Sony Vegas" zobacz sobie to.
Odpowiedz
No zaraz, zaraz...
Czy nie widziecie że ten człowiek reprezentuje coś więcej niż reszta?
Zobaczcie na styl pisania. Wszystko ładne, czytelne, wypunktowane. Tekst napisany składnie i przejrzyście.
Ja takim ludziom chętniej bym pomógł niż innym, którzy chlapną jedno zdanie z klawiatury na dziesięć linijek i oczekują pomocy.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
1. Plik *.png wklejasz po prostu wciągając go na ścieżkę video zmniejszając opcjonalnie narzędziem pan/crop bądź track motion.
2. A tu to zależy co chcesz dokładniej uzyskać. Może wystarczą podstawowe narzędzia Vegasa.
3. Skracanie to po prostu przycinanie więc naciśnij s, a zatrzymywanie można robić na wiele sposobów, które były już wymieniane na forum.
4. Dialogi możesz umieścić wybierając w zakładce "Media Generator" tekst i ustawiając go odpowiednio w position (potem zapisujesz sobie szablon dyskietką)
5. Szukaj velocity na forum, znajdziesz pewnie to czego chcesz.
Odpowiedz
Piciu, napisałeś posta o 21:30 a miało być do 16:00 :(
Teraz nie wiem czy mu się przyda.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Aj tam, aj tam... Nie miałem po prostu nic do roboty ;]
Odpowiedz