Wypełnienie
Witam chodzi mi o to,że gdy zapisuje film w HD (1280x720p) to obraz jest wyśrodkowany, wiem chyba czego to jest przyczyna i chciałem się dowiedzieć jak wypełnić filmem te czarne paski obok:

[Obrazek: beztytuufhr.png]
Odpowiedz
Ale mniej więcej chociaż wiesz co robisz? Bo widzę, że jesteś kolejnym który ustawia "bo tak było w tutorialu". Obrazek masz 4:3 projekt masz 16:9. Więc albo:
a) ustawić projekt tak jak Twoje wideo, albo
b) rozciągnąć obrazek ale go zdeformujesz, albo
c) przyciać do formatu 16:9 tracąc górę i dół obrazka.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Tzn jak wyrenderowałem z tymi czarnymi paskami to ekran był taki jak by wyśrodkowany, i tak trafiłeś w sedno sprawy wzorowałem się tutorialem
Odpowiedz
PPM na klipach -> "Event/Pan Crop", PPM na obiekcie i wybierz coś w stylu "Match Output Aspect Size".
Może to brzmieć ciut inaczej.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Zadziałało wielkie dzięki.
Odpowiedz
No i widzisz Bunch... Napisałeś dokładnie to samo co ja, tylko dałeś facetowi gotowca. Uzyskał co prawda to co chciał, ale nie jestem przekonany że wie, jak to działa. No i po co? Myślisz, że mu pomogłeś?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(07-01-2011, 21:31)efix napisał(a):  No i widzisz Bunch... Napisałeś dokładnie to samo co ja, tylko dałeś facetowi gotowca. Uzyskał co prawda to co chciał, ale nie jestem przekonany że wie, jak to działa. No i po co? Myślisz, że mu pomogłeś?

Myślę, że wyprzedziłem kolejne pytanie swoją odpowiedzią.

Normalnie facet by napisał takiego posta:

Cytat:Wybieram metodę C, czyli: "c) przyciać do formatu 16:9 tracąc górę i dół obrazka.". Ale niestety nie wiem JAK to zrobić w tym programie. Nie wiem w co wejść, nie wiem w co kliknąć aby uzyskać ten efekt. Mógłby ktoś napisać krok po kroku gdzie się wybiera tę opcję?

No i od razu wie.

Myślisz, że w jaki sposób ja się uczyłem Vegasa i zadawałem pytania?
Zresztą... ciągle to robie. Choć akurat Vegas to jedyny program w przypadku którego moje posty są problematyczne a nie, nazwijmy to, ciekawskie.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości