Wykluczanie koloru-problem
Witam.
Mam problem z tym wykluczaniem.Kiedy używan Chrom Keyer'a zaznaczając niebieskie tło aby zostało wykluczone(i pozostała sama broń)wszystko jest ok.Lecz moje kochane m4 prześwituje-nie wiem jak to naprawić.Nie zauważyłem tematu z pomocą dlatego tu pytam.

Screen
http://img847.imageshack.us/img847/2001/screenmdh.jpg

Próbowałem jakoś to zbalansować suwakami ale i tak to nic nie daje..może ktoś pomóc :( ,plose.

To ten filmik-proszę o pomoc jak nałożyć go na inny bez utraty jakości broni.
Odpowiedz
Mi wyszło całkiem dobrze z takimi ustawieniami:
[Obrazek: 5p0tmNvdtlr]
Efekt:
[Obrazek: 2eqR2CTJVwx]
Zostało troszkę niebieskiego na krawędziach, ale lepsze to, niż przeźroczysta broń.
Odpowiedz
(06-30-2011, 20:52)fubu napisał(a):  Mam problem z tym wykluczaniem.Kiedy używan Chrom Keyer'a zaznaczając niebieskie tło aby zostało wykluczone(i pozostała sama broń)wszystko jest ok.Lecz moje kochane m4 prześwituje-nie wiem jak to naprawić.

1. MP4 ze względu na sposób kodowania niespecjalnie nadaje się do kluczowania, zwłaszcza w przypadku koloru niebieskiego.
Szczerze mówiąc to się wcale nie nadaje...
2. Prawdopodobnie masz źle ustawione parametry klucza. Wyświetl maskę (show mask only) i zobacz, czy jest dobra.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
a jak wyciac bron z otoczenia ?
Odpowiedz
W event pan/crop masz możliwość. Tylko to będzie miało sens jeżeli broń nie jest w ruchu, bo wycinania dla każdej klatki byłoby pracochłonne.
Odpowiedz
wiem a nie da sie jakos inaczej by wyciac cala bron z danej akcji?
Odpowiedz
A co ma być w miejscu tej broni, że tak zapytam? :)

Odpowiedz
chcialem odseparowac bron od otoczenia i wrzucic gdzies indziej ;) Otoczenie nie bedzie juz potrzebne potem
Odpowiedz
No to Pan/Crop i tam mask.

Odpowiedz