Pomysł
Witam, mam w następnym tygodniu jechać kręcić materiały na reklamę firmy/osoby która robi własnoręcznie rowery.
Macie jakieś pomysły? Jaka muzyka? Co zamieścić w tej reklamie aby przykuć uwagę? Ile ta reklama powinna trwać.
Pytam was ponieważ będę to robić pierwszy raz.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Ile taka reklama powinna trwać - to chyba powinniście mieć uzgodnione. Jak już bierzesz za coś pieniądze to wykaż się profesjonalizmem a nie piszesz na forum z prośbą o odwalanie za ciebie roboty.
Odpowiedz
Długość reklamy jest uzależniona od tego, ile kto ma pieniędzy na jej emisję. Zwykle nie jest to więcej, jak 30 sekund.
A poza tym - skoro już komuś oferujesz takie usługi, może byś chociaż cokolwiek poczytał na temat temat? Są książki, masa publikacji w necie, prasa branżowa.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Miałem nie być wścibski, ponieważ znam siebie i czasami jestem faktycznie złośliwy i nie mam współczucia. Obiecywałem sobie, że wykażę trochę ogłady i zrozumienia. Ale jakoś nie mogę, jakaś wewnętrzna zła siła każe mi karcić i ganić innych w takich przypadkach. Czy to żal, czy to ego? - tego nie wiem.
Ale wiem jedno. Co innego jakaś techniczna porada lub niepretensjonalne "pytanko" o cokolwiek; ale zawsze zadziwiali mnie ludzie, którzy:
NAJPIERW: Oferują innym zrobienie czegokolwiek... "Tak panie, oczywiście, że to wykonujemy, no jasne!"
POTEM: A potem panika - "jak ja to zrobię"? I tematy w stylu "czy macie pomsył?". No jasny pierun!

Znam paru takich osobiście. I jeszcze zarzucają mi, że jestem pesymistą (!) kiedy mówię im, że ja bym się tego nie podjął na ich miejscu.

Rozumiem jeszcze problematykę "do tej pory nagrywałem to kamerą A, tym razem musze to wykonać kamerą B i mam pewien kłopot. Mogę dostać parę rad co do kamery B?", ale żeby pisać czy macie jakiś pomysł na film oferując jednocześnie usługę taką jak zrobienie filmu właśnie?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Ale ja to robię za darmo :)

Pytam się was, bo znajomy mi powiedział żebym ja poustalał ile to ma trwać itp.

Szukałem po sklepach prasy o tematyce robienia filmów ale tylko znalazłem o zdjęciach. I jedynie co to jest książka za 19,95 w empikach Komputer Świat. Znacie jakieś inne tytuły.
Odpowiedz
Długość reklamy? 30 sekund. Najlepiej opierać się na przykładach - obejrzyj kilka bloków reklamowych w telewizji :)
Odpowiedz
Cytat:Szukałem po sklepach prasy o tematyce robienia filmów ale tylko znalazłem o zdjęciach. I jedynie co to jest książka za 19,95 w empikach Komputer Świat. Znacie jakieś inne tytuły.
Że co? Że w Empiku nie ma prasy poświęconej wideo, różnych formom kreacji wizualnej? Digital Vision, Computer Arts, Foto-Video-cośtam? Gazety dotyczące rynku reklamy też są.
Książek nie ma? Właśnie wczoraj przeżywałem męki co kupić, bo idą wakacje, rodzina chce nad morze, a na dzień dobry miałem pięć tytułów które bym chciał.
Najgorsze jest co innego - że tacy "filmowcy" robią takiemu kolesiowi film za freeko - co samo w sobie jest jak najbardziej szlachetne w uzasadnionych przypadkach, ale zwykle robią krzywdę takiemu zleceniodawcy!

Odpowiedz
Efix, pod jakim względem robię krzywdę znajomemu?
Odpowiedz
Gość daje Ci zlecenie w dobrej wierze. Ty nie masz ani wiedzy, ani umiejętności. Moje doświadczenie podpowiada mi, że zrobisz coś żenującego. Rozumiem, że chcesz zdobyć doświadczenie, ale może najpierw popróbował byś zrobić np. reklamę siebie, reklamę nieistniejącego produktu czy usługi. Daj to ludziom do oceny, niekoniecznie tutaj, zobacz jakie błędy zrobiłeś. Wtedy dopiero zrób coś dla znajomego.

Odpowiedz
Ale ten jego znajomy to - doświadczenie podpowiada mi - że też niewybredny jest. Sam nie umie, zna kogoś z najbliższego otoczenia, które "coś tam się tym bawił jak wiem" i powierza zadanie jemu z czystym sercem. Sam nie zrobi, albo zrobi gorzej. Niech się więc Jacuu na takich darmowych zleceniach uczy.
Bardzo fajnie jest mieć własne portfolio i widziec potem swój rozwój.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości