Animacja
Witam. Mój problem nie jest ściśle związany z Sony Vegas jednak szukam odpowiedzi na różnych forach. Otóż robię filmik "fragmovie" z gry counter-strike 1.6 w AE cs4 oraz Sony Vegas. Chciałem w ten filmik wpleść moją własną animacje modeli ludzików z tej gry. Stworzyłem ją w programie 3ds max 2010. jednak nie wiem dokładnie jak to połączyć, ponieważ nigdy tego nie robiłem.
1. Czy da się zrobić czystą (bez tła) animację i nałożyć ją po prostu na mój film? Chodź obawiam się czy nie będzie błędów typu "noga w ziemi".
2. Czy muszę stworzyć również całą animacje, czyli razem z otoczeniem w programie 3ds max ?

Jeśli ktoś miał styczność z tym problemem to BARDZO proszę o udzielenie mi pomocy.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Odpowiedz
Wczytujesz filmik z CS do programu służącego do śledzenia kamery, np. Match Mover. Tworzysz tam wirtualną kamerę i eksportujesz ją do 3ds MAX, gdzie dopasowujesz animację ludzików do zachowania wirtualnej kamery. W viewporcie odtwarzasz jako background film z CS-a, wtedy wszystko widzisz co i jak. Jeśli ludziki mają np. rzucać cienie na ściany, to trzeba je zbudować w MAX-ie. Na koniec rendering i masz gotowy film, chyba że chcesz dopieszczać kolorystykę i jakieś inne efekty postprodukcyjne dodać, wtedy łączysz w AE.
Odpowiedz
Bardzo dziękuję takiej odpowiedzi właśnie potrzebowałem :)
Odpowiedz
Oczywiście, jeżli stworzysz ściany w MAX-ie, to wyłączasz je, żeby nie były widoczne w renderingu, bo interesują Cię tylko ludziki i cienie. I najlepiej wyrenderować ludziki i cienie w osobnych przebiegach, jeśli ma to być dopieszczane w AE.
Odpowiedz
Wszystko w porządku tylko czy mógłbyś mi podać nazwę podobnych programów do Match Mover ? Ponieważ nie jestem w stanie go dostać.
Odpowiedz
Match Mover do pakietu 3DS MAX jest jako bonus dla mających subskrypcję, Maya ma w pakiecie od razu.
http://area.autodesk.com/blogs/louis/mat...g_workflow
http://usa.autodesk.com/maya/trial/
Odpowiedz
Ponownie bardzo mi pomogłeś. A szczególnie podając link do wyjaśniających Match Mover filmików. Dzięki ;)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości