Jaką kamere wybrąć czyli pytanie...
no własnie. Pewnie na tym forum było sporo juz takich. Przejrzałem sporo wątków aby uszanowac Wasz czas ale duzo jest starszych:
http://sonyvegas.info/Temat-Wybór-kamery-FAQ
http://sonyvegas.info/Temat-Kamera-Sony-Canon-Panasonic
http://sonyvegas.info/Temat-Kamera-na-początek

a wiadomo sprzet idzie ciągle do przodu.

Jeśli możecie doradzcie mi prosze cos, z gory przepraszam za laickie pytania, nigdy w zyciu nie trzymałem nawet kamery :)

Rodzi mi sie dzieciak , mam soniaka full hd i pewnie bede chcial kamerke któa bedzie nagrywala w rozdzielczosci full HD. Chętnie pewnie sony no chyba ze przekonacie mnie do czegos innego :)

Jeśli o mnie chodzi to potrzebuje do filmów, nie do zdjec, zeby kręciła żylete obraz, ;)) dzwięk dobrze wyłapywala (ponoc gdzies tam z oddali ma to robic) , prosta w obsludze, dobra pamiec, mozliwosc podpiecia zewnętrznej, i nie wiem co tam moze byc jeszcze potrzebne (stabilizator ruchu? ). Wazna prostota dzialania, skutecznosc no i zeby filmy z niej od razu na kompa mozna bylo zrzucac.

Bylem w salonie sony i Pan polecił mi modele:

Sony HD Flash HDR - CX 360VE

lub

HDR PJ30VE

Dostalem taka broszurke, zastanawiam sie czemu nie wspomniał i nie rekomendował modelu wyzej tj
HDR CX560VE

która na broszurce ma tzw rozdzielczość przetwornika obrazu 12/3mln/6,1mln a te poprzednie tylko 7,1mln/3,5mln

Dla mnie to tylko liczby no ale wole dopytać. Nie chce wydawac chyba wiecej jak 3 k na kamere skoro bede tylko rodzinne zloty filmował. I czy cos jeszcze bede musial dokupic do sprzetu?

dziekuje za pomoc
Odpowiedz
(06-21-2011, 15:50)keda napisał(a):  mam soniaka full hd
W czym niedomaga obecna kamera?
Odpowiedz
(06-21-2011, 18:39)Pinto napisał(a):  
(06-21-2011, 15:50)keda napisał(a):  mam soniaka full hd
W czym niedomaga obecna kamera?
Moim zdaniem to o telewizor chodzi.

Ps. później napiszę coś na ten temat. Teraz mi się nie chce.
Odpowiedz
tak, to chodziło w tym kontekscie o telewizor, sory za niedoprecyzowanie
Odpowiedz
pomozecie ?:)
Odpowiedz
Sony HDR-CX560VE posiada najwięcej px, w porównaniu do 2 innych podanych przez Ciebie modeli jest to różnica 1,8mpx. Tym samym ma największy rozmiar matrycy CMOS, aż 1/2,88 więc o połowę większą od 2 innych (1/4 mają).
Dodatkowo ma geotagging czyli zapis pozycji tworzonych zdjęć oraz intelligent auto co bardzo może się przydać. Ma również night shoota czyli filmowanie w ciemności za pomocą podczerwieni.
Brał bym ją, bo w porównaniu z innymi jest o kilka opcji lepsza. Tylko szkoda, że również najdroższa.
Odpowiedz
piciu dzieki. Mozna zgrywac bezposrednio na kompa filmy ?:) Czy orientujecie sie czy menu jest w jezyku polskim?
Odpowiedz
Można, nośnikiem jest karta pamięci. Znając firmę Sony to najprawdopodobniej MMC albo SD (bądź slot na oba rodzaje kart), w zestawie dostajesz kabel USB. Menu powinno być w języku polskim, możesz zapytać sprzedawcy, który dał Ci broszurkę. ;)
Odpowiedz