Ankieta: Czy weźmiesz udział w konkursie
Ankieta jest zamknięta.
Tak
66.67%
4 66.67%
Nie
33.33%
2 33.33%
Jeszcze nie wiem
0%
0 0%
Razem 6 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Konkurs - mały teaser
Tak troszkę na "po wakacjach", ale z racji że to jest forum fanów Vegasa i macie prawo do małego handicapu, zapowiadam wstępnie konkurs filmowy, tak, by można było zacząć myśleć nad pomysłami.
Nie będę teraz za wiele zdradzał bo jeszcze sporo pracy przede mną, m.in. opracowanie regulaminu i całej logistyki itd. ale w skrócie:
- konkurs będzie (ogólnie) dotyczył realizacji krótkiego filmu fabularnego lub dokumentu, przy którego cały proces produkcyjny został wykonany tylko i wyłącznie przy pomocy narzędzi Sony Creative Software z serii "Studio" (Vegas Movie Studio, SF Studio, ACID itd.) dostępnych w wersji trial na stronie producenta, bez użycia jakichkolwiek dodatków i pluginów firm trzecich;
- w konkursie nie biorą udziału fragmovies, filmy parkourowo/rowerowe i wideoklipy (nad tym ostatnim się jeszcze zastanawiam)
- organizatorem konkursu jestem "ja i moja strona", czyli efix.pl,
- jako nagrody przewidziane są wersje pudełkowe najnowszych produktów Sony Creative Software w wersji "Studio" - co dokładnie - poinformuję w terminie późniejszym.

To tak tylko celem zachęcenia do kreatywności i skupienia się przede wszystkim na scenariuszu i plastyce obrazu.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Ciekawe czy regulamin będzie zabraniał prezentacji prac powstałych przed ogłoszeniem konkursu...
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
1. Jeżeli film będzie się mieścił w wytycznych to jak najbardziej. Czyli przede wszystkim musi być w całości zrobiony w "Studio" (jak najbardziej trial starczy). Bez zewnętrznych pluginów, animacji z pakietów itd. Tylko i wyłącznie czyste Studio.
Konkretne reguły jeszcze się wykrystalizują, muszę jeszcze przemyśleć wiele rzeczy, ale konkurs pójdzie raczej w kierunku ludzi młodych.

2. Wszystkie informację są na stronie producenta, omawiane były też wielokrotnie na tym forum. Ma uboższą funkcjonalność. Program możesz używać do czego chcesz, także do komercji aczkolwiek od razu uprzedzam, że wygrany dostaje nowe, zafoliowane pudełko z programem i oczywiście uścisk ręki prezesa, natomiast nie będzie miał dowodu zakupu więc raczej nie wciągniesz na stan firmy.

O wszystkich regułach się dowiecie, w tej chwili mogę już zapowiedzieć nagrodę główną: Imagination Studio, czyli pakiet: Vegas Movie Studio HD Platinum 11, DVD Architect Studio, Sound Forge Audio Studio, ACID Music Studio, Photo Go oraz płyta ze ścieżkami dźwiekowymi itp.
Czyli generalnie wszystko czego trzeba do szczęścia, by utworzyć domowe studio wideo.

Odpowiedz
Rozumiem. W sumie skorygowałem już pytanie przed tym jak na nie odpowiedziałeś.
Ja i tak pewnie nie wezmę udziału, więc nie musisz się obawiać "uścisku ręki" ze mną.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Nie obawiam się. Konkurs jest na razie w powijakach, póki co mam nagrody, resztę muszę dopracować, by był z tego największy pożytek edukacyjny. Znaleźć fajnych jurorów itd. Jeszcze dużo, dużo pracy.

Odpowiedz
A kto może zostać takim jurorem? Może ktoś z tego forum? Wybierzesz kogoś?
Odpowiedz
Na pewno poproszę kogoś z wykształceniem filmowym. Być może poproszę Staszka Mąderka (od oceny "filmowej"), na pewno kogoś od Sony (od oceny użycia Vegasa), zobaczymy jeszcze. Na pewno nie zostawię tego "głosowaniu czytelników", chyba, że w kategorii "nagroda publiczności. Jak ufundują nagrodę :)

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości