Motocykliści DSW
Witam.

Kilka tygodni temu pokazałem film o Yamaszce R6 i Fireblade, a dzisiaj przesyłam kolejny dłuższy film jaki nakręciłem o moich kolegach i koleżance ;) Są to motocykliści z dolnego śląska a dokładniej z powiatu świdnickiego.

Zapraszam
Odpowiedz
Już kiedyś to napisałem... jesteś mistrzem, zdjęcia genialne, ujęcia świetne skadrowane, montaż genialny amuzyka dopełnia całość. Dobrze że wśród tego całego chłamu na YT są takie perełki. Jest moc :) szkoda tylko że te drogi takie dziurawe ;/ Koń na chodniku też był dobry. Pozdrawiam. Wrzucał wiecej takich pokazówek.
Odpowiedz
Filmik bardzo przyjemnie się ogląda, ale tak zupełnie pozafilmowo oświećcie mnie motocykliści, jaki jest koszt wymiany opon w takim motocyklu? Wydaje mi się, że palenie gum jest tyleż efektowne co beznsesowne. Jak to wpływa na maszynę? Bo pewnie tak średnio zarówno na gume jak i silni, sprzęgło itd. Nie szkoda wam?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź, trochę pracy i czasu nas to kosztowało ale udało się coś sfilmować na pamiątkę :)

Co do palenia gumy, to akurat pod takie ujęcia specjalnie kupuje się tanie opony za około 30-40zł żeby nie było szkoda. Dwóch kolegów występujących w filmie pracuje w wulkanizacji więc nie ma problemu z dostępnością do opon. Ktoś jak kupi nową gumę za około 400-500zł to nie ma chęci na takie marnowanie. Silnik w motocyklu jest dość żywotny, ale nie jest nieśmiertelny i trzeba dbać o wysoki poziom oleju jeżeli jeździ się na jednym kole a często pod typowo taką jazdę przerabia się miskę olejową i obraca smok zaciągający olej. Sprzęgło i skrzynia dostaje w dupę jeżeli się go używa do stawiania motocykla na jedno koło i jeżeli nie przerobi się odpowiednio miski olejowej to po jakimś czasie padają panewki i silnik idzie na złom - koszt używanego sprawnego silnika to około 1500 - 2500 zł. Kolega Daniel i Adi którzy palą gumę i jeżdżą na kole pod koniec filmu mają drugie motocykle do normalnej jazdy a te w filmie mają specjalnie pod wygłupy, zamocowane klatki na silnik które chronią w razie nie dużych upadków.

W pierwszy dzień kiedy wrzuciłem film na youtube, odezwały się do mnie lokalne media żeby spotkać się i porozmawiać o filmie oraz o samych motocyklistach. Zebraliśmy się z chłopakami i wczoraj mieliśmy mały wywiad i czekamy co o nas napiszą :) Nawet pani dziennikarka dała się namówić na małą przejażdzkę ;)
Odpowiedz
Hmmm ciekawe, jestem "amotoryzacyjny", ale tak sobie pomyślałem - ciekawe, ilu młodych a niekoniecznie "kumatych" napaleńców zarżnęło bez sensu swoje maszyny nie wiedząc o takich niuansach. Zobaczyli film na YT to uznali, że "tak można". Ciekawe, ciekawe... Podsumowałbym to cytatem z reklamy "Trzeba mieć fantazję dziadku! - Trzeba mieć pieniadze synku!"
Gratuluję wywiadu.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Najgorsze jest to jak ktoś kto się naoglądał takich popisów i zechciał kupić pierwszy taki motocykl dla siebie i jedzie bez wiedzy i kupuje. Zaraz po tym okazuje się, że opis motocykla przed kupnem to ściema a na miejscu jest tylko pół jeżdżącego motocykla, bądź ładny z zewnątrz a zarżnięty wewnątrz.

Temat jazdy motocyklistów zawsze jest drażniący i szeroki, ale muszę powiedzieć, że na drodze są też i życzliwi "puszkarze" którzy np. ustąpią miejsca w korku :)

PozdRR
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości