Obracająca się tęcza?

0:00 do 0:04s - Pytanie, co to za efekt? Ta obracająca się tęcza, jest to coś takiego jak "Riot Gear FX Lite Version" (chodzi o splattery itp) ? Jeśli ktoś wie jak to wykonać, lub gdzie pobrać "gotowca" niech się wypowie! :D Pozdrawiam.
Odpowiedz
Nie wiesz jak obracać, czy nie wiesz jak stworzyć tęczę? Narysować można w każdym programie, który umożliwia rysowanie. O obracaniu szkoda czasu na pisanie, bo to podstawy Vegasa.
Odpowiedz
(06-19-2011, 22:44)inside94 napisał(a):  Jeśli ktoś wie jak to wykonać, lub gdzie pobrać "gotowca" niech się wypowie!

Ja wiem. W zasadzie to tak się składa, że niedawno zrobiłem sobie animację w której wykorzystywałem właśnie coś takiego.
I na pewno nie jest to "tęcza". Ja to nazywam promieniami światła.

Najpierw musisz zrobić sobie takie promienie, a później je odpowiednio animować w Vegasie. Promienie zrób w programie graficznym do grafiki wektorowej, wyeksportuj do transparentalnego PNGa i importuj ten plik w Vegasie. Wyeksportuj go w naprawdę dużej rozdzielczości. Następnie powiększ kadr tej grafiki tak aby przy obrocie nie ucinało jego końców i obróć kilkanaście razy, tworząc drugi keyframe na samym końcu trwania tego klipu. Dodaj jakieś tło jeśli chcesz pod spodem i gotowe.

W sumie to nawet zrobiłem lepiej wyglądające niż to gówienko co pokazałeś jako przykład:
http://wyslijplik.pl/download.php?sid=lwll50dx
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Narysuj w Paincie a potem obracaj track montion albo Event Pan/Crop
Odpowiedz
Bunch jesteś moim BOGIEM ;D Dzięki wielkie za pomoc, pozdrawiam! A i miłych wakacji ;)
Odpowiedz
http://www.gimpuj.info/index.php/topic,1795.0.html
Jak zrobić swoje masz tutaj ^
Odpowiedz
Jesteś moim drugim bogiem PICIU! :D Masz piwo za to ode mnie, wyślę pocztą! ;)
Odpowiedz
Nie jestem pełnoletni, ale dzięki ;)
Odpowiedz
(06-20-2011, 16:46)inside94 napisał(a):  A i miłych wakacji ;)

[Obrazek: %5Bdblpt%5Dafkm%5Bdblpt%5D]

Ale dzięki!

Ten za młody, tamten za stary. Tak to wygląda.
A co do promieni to ja je robię innym sposobem w innym programie. Każdy po swojemu.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
A ja jeszcze ich nie potrzebowałem, więc nie robiłem, ale ten sposób mam w zakładkach w przeglądarce. Po prostu jak znajduję coś ciekawego i myślę, że kiedyś się przyda to dodaję.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości