utrata jakości HDV
Witam,
dostałem materiał hdv zgrany przez Ediusa, jest w dobrej jakości, w plikach .avi
Po wrzuceniu go do Vegasa okropnie traci na kolorach, obraz jest mocno poszarzały, słaby kontrast i wyblakłe kolory. Po wyrenderowaniu w max jakości dzieje się tak samo. Mój zleceniodawca nie akceptuje tej jakości. Prosze o pomoc, z góry dziękuje:)

Vegas pokazuje kodek Canopus HQ
Odpowiedz
Canopus HQ to tak średnio jest HDV... Rozumiem, że masz ten kodek zainstalowany w systemie?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(06-16-2011, 22:12)efix napisał(a):  Canopus HQ to tak średnio jest HDV... Rozumiem, że masz ten kodek zainstalowany w systemie?

Canopus HQ doinstalowałem, kombinowałem z innymi kodekami, k-lite, fddshow i różnicy nie widać. W Ediusie nie ma straty jakości, ale cały projekt jest w Vegasie i nie ma siły żeby to robić od nowa, tymbardziej, że Edka nie znam...
Odpowiedz
Ustaw przestrzeń kolorystyczną na 32-bit video levels, może pomoże.
Odpowiedz
O ile pamiętam Edius ma scalaki na pokładzie, które sprzętowo to obsługują, może tu jest przyczyna. Jakieś specyficzne ustawienia karty. Albo - może masz oprócz Canopusa inny kodek które "podpiął się" pod FourCC canopusa i dlatego masz zły obraz. Możesz poszukać na forum Canopusa albo napisać do nich, może znają przyczynę.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Nie mialem takich problemów na Vegasie z materiałem w tym kodeku, a myślałem nawet, zeby zrobić z niego montażowy kodek. Zrezygnowałem z tego kodeka, bo wersji 64-bit nie ma, a zaśmiecać sobie twardziela Ediusem Neo (dostałem go z kamerą) tylko po to, żeby mieć kodeka?
Odpowiedz
(06-17-2011, 10:20)Pinto napisał(a):  Ustaw przestrzeń kolorystyczną na 32-bit video levels, może pomoże.

Jest ustawiona, a najlepsze, że jak ustawiam niższą to żadnej różnicy nie widać...

Edit:
Zrzuciłem materiał jeszcze raz przez Vegasa, Canopus ma swoje kodeki, które działają dobrze tylko w Canopusowskich programach i chyba nie da się tego obrabiać w Vegasie
Odpowiedz