Wybieranie urywków filmu - schowek
Czy jest jakiś sposób na wybieranie najciekawszych momentów z filmu (całego projektu) i przechowanie ich do chwili robienia skrótu z całego wydarzenia. Podczas montażu widzę wiele fragmentów, które mogę wykorzystać, ale po kilku godzinach pracy zapominam w jakim momencie działo się coś ciekawego. Czy mogę podczas montażu zaznaczać fragmenty filmu i przenieść je do jakiegoś folderu np. z nazwą skrót ?
Odpowiedz
Robisz region na interesującym Cię fragmencie, klikasz prawym i "Create Subclip". W Project Media będziesz to miał i będziesz mógł wrzucać na timeline.
Odpowiedz
(06-16-2011, 12:48)Pinto napisał(a):  Robisz region na interesującym Cię fragmencie, klikasz prawym i "Create Subclip". W Project Media będziesz to miał i będziesz mógł wrzucać na timeline.

Wielkie dzięki za podpowiedź. Zaraz przetestuję.
Odpowiedz
Sprawdziłem ten sposób ale nie do końca o to mi chodziło. Po zaznaczeniu fragmentu i kliknięciu "Create Subclip" pojawia się w "Project Media" zdublowany klip a nie tylko to co zaznaczyłem. Klip ma 40 sekund a ja zaznaczyłem tylko fragment 8 sekundowy więc nie można tu mówić o skopiowaniu fragmentu. W takim razie jestem na początku - jak to zrobić aby "zbierać" tylko zaznaczone fragmenty. Bardzo proszę o pomoc.
Odpowiedz
Hmm, a w trimmerze robi subclipa właściwie, tylko po co mi z trimmera?:/
Może niech efix się wypowie, po co jest "make subclip" z timline'a.
Odpowiedz
Też mi to do końca nie pasuje i przyznaję, że nie wiem, co autor miał na myśli projektując to w ten sposób, czy raczej niedorabiając funkcjonalności.
Po co z trimmera? Są różne szkoły montażu, jedni wolą na timline, drudzy wolą sobie "po staremu" przycinać najpierw kawałki filmu, tworzyć klocki, a potem z nich składać docelową narrację, używać mechanizmu "takes" itd.
Po co na timeline? Zwróćmy uwagę na nazwę - "subclip". Klipy czy media są w Project media. Na timeline to już eventy, to nie to samo. Tworząc subclip tworzy wirtualne bo wirtualne, ale osobne źródła. Np. subclip tworzy się automatycznie w momencie użycia funkcji Reverse (puszczenie filmu od tyłu). Możemy go potem wiele razy wykorzystać przeciągajac z okna projektu, można też oczywiście kopiować z miejsca na miejsce ctrl+C/ctrl+V ale praca z subklipami pozwala zachować większa kontrolę. Moim zdaniem oczywiście.
Ale fakt, skopali to, powinno mieć podobne działanie jak w trymerze, czyli tworzy suba z zaznaczonego fragmentu. Być może zrobiono tak dla "świętego spokoju" - jeżeli położycie parę ścieżek nad sobą i żadna nie jest zaznaczona, następnie naciśniecie "S", to "przetnie" wszystkie, czy nam się podoba czy nie. Jeżeli track będzie zaznaczony (aktywny event) to przetnie tylko ten który nas interesuje. Być może trudne było zdyscyplinowanie usera lub jakieś zautomatyzowanie, by nie robić np. 10 subklipów z 10 ścieżek przez przypadek.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości