slow motion a youtube
Nagrywam samsungiem hmx h200 mp4 fullHD 50 klatek na sekunde.
I chciałem zapytać jak powinny wyglądać ustawienia projektu i render as żeby film jak najlepiej wyglądał na youtube,głównie zależy mi na tym by była dobra jakość slowmotion,wydaje mi się że im więcej klatek na sekundę tym lepsze spowolnienia.Tylko czy ma sens mp4,50klatek na sek dodawać na yt? bo podobno yt wszystko konwertuje do 25 klatek.
pozdrawiam:)
https://www.youtube.com/channel/UC5FWIml...NU541SIHHg
Canon eos 600d
Nikon d7200 
Trochę szkła i innych zabawek

Odpowiedz
Wątku "jak renderować do youtube" nie widziałeś oczywiście?
Odpowiedz
Niestety nie kumasz bentee idei.
Cytat:była dobra jakość slowmotion,wydaje mi się że im więcej klatek na sekundę tym lepsze spowolnienia
No jasne, tyle, że chodzi o to, że kręcisz sybciej a puszczasz wolniej. Wiec jak nakręcisz coś 50fps i puścisz 50fps nie otrzymasz slomo bo kuźwa skąd? Nawet jakbyś nakręcił 1000 fps i puścił 1000 fps rezultat będzie identyczny.
Zato jak nakręcisz 50fps a projekt zrobisz jak Pan Bóg przykazał 25fps - oooo, wtedy dostaniesz bardzo, bardzo ładne slomo.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
dzięki efiks,właśnie rozwiałeś moją wątpliwość,zaraz obczaje jak to wygląda:)
Canon eos 600d
Nikon d7200 

Odpowiedz
EXIKS możesz mi jeszcze napisać jak rozwiązać problem wynikający z tego ze jak renderuje ten mój materiał mp4 50 fps, do mp4 z ustawieniami 25 fps, pojawiają sie przy ruchu paskudne poziome paski,czego nie ma w przy renderowaniu do 50 fps. No i czy idzie pogodzić w jednym projekcie dobrą jakość slow motion, z dobrą jakością klipów normalnej prędkości, oraz tych maksymalnie przyspieszanych metodą renderowania przyspieszonego mp4 i ponownego importowania do sv10?
Odpowiedz
A jakiś przykład, ustawienia, screenshot?
By zrobić 1080@25p ustaw na początek projekt Field Order=NONE, DEINTERALCE METHOD=NONE i dla wszystkich klipów na timeline DISABLE RESAMPLE

Odpowiedz
EFIKSIE oto moje ustawienia projektu
render as video

Niestety przy takiej kombinacji mój problem znikną tylko po części,czuje że strace baardzo dużo nerwów zanim mój projekt dojdzie do skutku:(
Dłubie jóż przy nim od listopada,łączy on w sobie:mp4 1280x720-50fps, mp4 1980x1080-50fps,avchd 1440x1080-25fps oraz mpeg2 720x576-25fps.
Ponad to dóżo muzyki w różnych formatach.To jest mini opis głównego projektu do którego dojdą jeszcze dwa wyrenderowane mniejsze projekty.
Nie wiem czy ma sens teraz męczyć was jak to przerenderować w jeden klip ładnie wyglądający na YT,skoro
jeszcze trwa montaż.ALE myśle że istotną kwestią jest to jak
mają wyglądać ustawienia tych dwuch mniejszych projektów.W wszystkich trzech projektach jest znaczna przewaga mp4 1980x1080-50fps,
więc wynik końcowy dwóch mniejszych projektów przed zaimportowaniem ich do głównego projektu takie też powinien mieć parametry tak?
używam sv 10c 64bit, na windowsie 7 64 bit
Canon eos 600d
Nikon d7200 

Odpowiedz
Cytat:mp4 1280x720-50fps, mp4 1980x1080-50fps,avchd 1440x1080-25fps oraz mpeg2 720x576-25fps.
Generalne cała Twoja praca jeśli chodzi o jakoś jest warta tyle, co najsłabszy element. Cały projekt robiłbym w tym momencie na PAL Wide, tyle, że progressive.
Więc teraz masz pomieszanie standardów i mówiąc szczerze jest karkołomne to co robisz. Teraz masz:
1280x720 i 1920x1080 bez przeplotu i do tego jeszcze 50fps,
1440x1080 z przeplotem
PAL z przeplotem.
Fragmenty 729x576 mieszane z HD wypadają tak sobie. Osobiście zrobiłbym tak: jako projekt wybrał bym jakąś średnią rozdzielczość która połączy wszystkie w miarę optymalnie wszystkie źródła, czyli np. 720p.
Wszystkie klipy źródłowe przekonwertował do tego formatu do jakiegoś bezstratnego kodeka np. Lagarith), albo jakiegoś dobrego stratnego (jak Cineform i podobne), usuwając po drodze przeplot i robiąc po drodze inne ewentualnie potrzebne operacje, np. odszumianie, wstępne wykadrowanie winiety od nasadki szerokokątnej (w przypadku filmów 1080 spokojnie możesz stracić kawałek obrazu), ewentualna korekta obrazu itd. Tak, by finalnie skupić się na montażu, czyli cięciu i klejeniu a nie operacjach na obrazie.
Uwaga - w przypadku kawałków 50fps robiłbym sobie w dwóch wersja - jedna skonwertowane do 25fps, i drugie niekonwertowane, do zabaw w slowmotion.

Odpowiedz
Ja pier..ole! Efiksie troche mnie to załamało co piszesz,gdyż materiały zawarte w tych projektach mam poukładane w 170 folderach które mają w sumie 220 GB,a ciągle jeszcze mam zamiar coś dograć,no i montaż jest już na etapie około 70%.Konwertować wszystko i zamieniać w projektach? UFF zaufam ci efiks że to pomoże bo wiem że jesteś mędrcem komputerowym,ale nie wiem czy bardziej by mnie bolało konwertowanie wszyyyystkiego czy ciulatej jakości wynik końcowy:)
Canon eos 600d
Nikon d7200 

Odpowiedz
To jest tylko propozycja i jedna z wielu możliwości.Trzeba by zanalizować praktycznie każdy materiał który dajesz do filmu. Na pewno do wszystkich materiałów z przeplotem musisz zaaplikować deinterlace (np. Yadif, ale bywają z nim problemy) a projekt już na dzień dobry ustawić na "order: none" i ustawić wtedy tryb deinterlace na "none" albo blending fields.
Więc niekoniecznie musisz robić od nowa, zwłaszcza, że z 220 GB wyjdzie pewnie z terabajt danych.
I jak mówiłem, tyle jest warta "jakość HD" na YT co najsłabszy element. Możesz zobaczyć np. na tym filmiku:

Pomijam ogólną słabą jakość filmu, filmowałem tym co udało mi się zdobyć, czyli leciwą, 10 letnią (albo starszą) kamerą DV i "idiotkamerą" Sony z twardym dyskiem. Projekt był ustawiony na PAL Wide, zwróć uwagę, jak obraz się pogarsza, w momencie gdy leci przebitka. Ogólny to downsampling z 1440 a zbliżenia z deinterlaceowanego DV. Więc musisz jakiś złoty środek wybrać i jakość zjeść tę żabę.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości