Render do avi w 16:19 z PAL DV | vegas 8
Witam wszystkich forumowiczów! - to mój pierwszy post :)

W Vegasie siedzę dość długo, ale mam odwieczny problem z przeplotem...po prostu tego nie rozumiem. Renderowanie to dla mnie trochę czarna magia, dotychczas renderowałem w WMV więc tam przeplot znikał i było wszystko w porządku. Teraz muszę mieć plik w AVI i mam problem, bo surówkę mam w 16:9 PAL DV, w podglądzie projektu wszystko jest dobrze, przeplotu nie ma, ładna panorama itd. Jednak po renderingu do AVI jest przeplot i nie otwiera się w 16:9 tylko w 4:3.

Co zrobić?

Pozdrawiam i proszę o pomoc.
Odpowiedz
Pisanie, że "teraz muszę mieć plik w AVI" jest w tym przypadku nielogiczne, bo PAL DV to też AVI. Jaki więc kodek ustawiasz przy renderowaniu do AVI?
Odpowiedz
(06-13-2011, 20:11)Pinto napisał(a):  Pisanie, że "teraz muszę mieć plik w AVI" jest w tym przypadku nielogiczne, bo PAL DV to też AVI. Jaki więc kodek ustawiasz przy renderowaniu do AVI?

No masz rację, ale wiadomo o co chodzi tak? Jak renderowałem na WMV a teraz na AVI to mogę napisać, że teraz chcę mieć AVI.
Video format ustawiam na "PAL DV Widescreen".
Odpowiedz
- w "project properties" template ustawiony na PAL DV Widescreen
- w "render as" template dla AVI ustawiony na PAL DV widescreen
I to wszystko, a przeplot niech usuwa player na kompie.
Odpowiedz
(06-13-2011, 21:12)Pinto napisał(a):  - w "project properties" template ustawiony na PAL DV Widescreen
- w "render as" template dla AVI ustawiony na PAL DV widescreen
I to wszystko, a przeplot niech usuwa player na kompie.

oczywiście już tak robiłem, ale przeplot jest w każdym playerze oraz w każdym otwiera się w 4:3.
Odpowiedz
na prawdę nikt nie wie jak mi pomóc? :)
Odpowiedz
A na jakim odtwarzaczu odtwarzasz ? Odtwarzacz (lub użyty przez niego kodek) musi wspierać odtwarzanie DV-Avi z eliminacją przeplotu i korekcją aspektu pixela.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
(06-14-2011, 12:49)vm-rexor napisał(a):  A na jakim odtwarzaczu odtwarzasz ? Odtwarzacz (lub użyty przez niego kodek) musi wspierać odtwarzanie DV-Avi z eliminacją przeplotu i korekcją aspektu pixela.

Windows media player 10, on zmienia na 4:3 oraz przeplot jest niemiłosierny.
Odpowiedz
W ustawieniach, zwykle kodeka, czasem renderera a czasem wręcz sterownika karty graficznej możesz sobie zdefiniować, co ma robić z plikami danego typu. Czy usuwać w locie czy nie. AVI nie zawsze przenosi informacje o proporcjach i nie każdy odtwarzacz to czyta.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości