Vegas 10 Pro 64bit nie uruchamia się
Witam. Przez kilka tygodni pracowałem na trialu Vegas 10 Pro w wersji 32bitowej. Teraz ściągnąłem ze strony Sony Vegasa 10d w wersji 64bitowej i po zainstalowaniu i utworzeniu skrótu na pulpicie, klikam w ikonę i oprócz pojawienia się na chwilę klepsydry obok kursora, nic się nie dzieje. Program nie uruchamia się i nie wiem co jest przyczyną. Mam zainstalowane Net Framework 4.0 i Microsoft Visual 2005 i 2008. Otworzyłem okno menedżera procesów i jak próbuję włączyć program to w procesach na chwilę pojawia się zadanie ErrorReportLauncher. Vegas 10 w wersji 32bitowej włącza się normalnie

Potrzebuję przesiąść się na wersje 64bit bo w większym projekcie w wersji 32bitowej przy renderingu wyskakuje mi komunikat "System is low on memory". Próbowałem sztuczki ze strony Efixa z programem Explorer Suite i podrasowaniem pliku wmfplug... ale w 10ce Pro mi to nie działa. Wcześniej na XP i V10 platinum po tej próbie rendering poszedł dobrze.

Jakieś pomysły na odpalenie V10Pro 64bit?
Czy na wersji 64bitowej będę mógł otworzyć projekt zrobiony wcześniej na Vegas 10 Pro 32bit?
Odpowiedz
Ciekawe, że pracowałeś kilka tygodni na maksymalnie 30 dniowej wersji... ciekawe...
Napisz coś więcej o swoim sprzęcie, systemie itd.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(06-13-2011, 7:51)efix napisał(a):  Ciekawe, że pracowałeś kilka tygodni na maksymalnie 30 dniowej wersji... ciekawe...
Napisz coś więcej o swoim sprzęcie, systemie itd.

3 tygodnie to już dla mnie kilka :) Mam oryginała Vegas Movie Studio 10, obecnie triala V10Pro i docelowo chcę kupić V9Pro 64bitowego lub V10, zależy ile będę miał pieniędzy.

Sprzęt jaki posiadam to laptop Asus z procesorem i5 480M, 6GB Ram DDR3, dysk 640GB podzielony na partycje: systemowa, rendery, sample, programy. System Windows 7 64bit. Materiał jaki obrabiam to pliki z lustrzanki canona przekonwertowane na zjadliwe mov'y programem "mpeg streamclip", oraz gołe pliki mpeg z kamery hdv. Zainstalowany antyvirus Eset nod32.

I to co dla mnie ważne czy projekt z wersji 32bitowej będę mógł włączyć na 64bitowej?
Odpowiedz
9Pro nie ma już w sprzedaży (chyba, ze jakieś starocie magazynowe) i bez sensu kupować zwłaszcza, że w 10Pro mocno poprawiono m.in. współpracy z plikami mov i plikami z lustrzanek.
Projekt otworzysz, nie jest istotne jakiego masz vegasa, z tym, że pamiętaj o jednym drobiazgu - pluginach. Informacja jakich wtyczek użyłeś jest zawarta właśnie w pliku projektu, czyli musisz mieć ten same pluginy które masz w wersjach 64 bit.
Dzielenie jednego dysku na partycje daje porządek, ale nic poza tym. Wręcz spadek wydajności.
Demo Vegasa na pewno ściągnałeś w świeżej wersji? Zainstalowałeś go jako użytkownik "Administrator" (nie użytkownik o prawach admina tylko właśnie jako admin)? 10d Build 670?

Odpowiedz
(06-13-2011, 10:31)efix napisał(a):  9Pro nie ma już w sprzedaży (chyba, ze jakieś starocie magazynowe) i bez sensu kupować zwłaszcza, że w 10Pro mocno poprawiono m.in. współpracy z plikami mov i plikami z lustrzanek.
Projekt otworzysz, nie jest istotne jakiego masz vegasa, z tym, że pamiętaj o jednym drobiazgu - pluginach. Informacja jakich wtyczek użyłeś jest zawarta właśnie w pliku projektu, czyli musisz mieć ten same pluginy które masz w wersjach 64 bit.
Dzielenie jednego dysku na partycje daje porządek, ale nic poza tym. Wręcz spadek wydajności.
Demo Vegasa na pewno ściągnałeś w świeżej wersji? Zainstalowałeś go jako użytkownik "Administrator" (nie użytkownik o prawach admina tylko właśnie jako admin)? 10d Build 670?

W systemie mam jedno konto tylko jako administrator i z tego konta instalowałem najświeższą wersję ze strony Sony, 10d Build 670. Jeżeli to coś pomoże to mogę nagrać krótki film z próbą instalacji tej wersji i reakcją na próbę uruchomienia?
Używam standardowe pluginy jakie posiada Vegas więc nie powinno być problemu. V9Pro w zupełności by mi wystarczył, bo zależy mi na maskowaniu i myślę o takiej wersji jakie chodzą na allegro czasami po 500zł. W V10Pro podoba mi się stabilizacja obrazu i czasami się przydaje, ale taką funkcję ma też mój V10 Movie Studio i do tego celu będę go używał. Zakup jeszcze przemyślę, bo może warto wziąść na raty V10Pro.

Lada chwila wygaśnie mi wersja trial 32bitowej wersji, może to ma coś do rzeczy?
Odpowiedz
Te z allegro, pewnie kupione razem z kamerą, czyli wersje OEM:
- nie są do użytku komercyjnego
- używanie bez kamery, z którą Vegas został zakupiony, jest nielegalne
Odpowiedz
Cytat:Lada chwila wygaśnie mi wersja trial 32bitowej wersji, może to ma coś do rzeczy?
Nie, bez związku.
Szkoda, że ten error lanucher nie wyrzuca żadnego komunikatu (może trzeba poczekać), wiadomo by był z czym się gryzie.
A próbowałeś go uruchamiać na okrojonym systemie? Tzn. powyłączaj lub w taskmanagerze ubij wszystko, co niepotrzebne - wszelkie "pomoce", antywirusa, skypa i inne komunikatory, co tylko się. Zaktualizuj Windosa i sterowniki. Wtedy odpal Vegasa. Albo dla uproszeczenia - choć nie jestem pewien czy się da a teraz nie spróbuję, odpal Windows w trybie awaryjny i tak zobacz, czy ruszy Vegas 64. Może wypisywać ze mu tryb graficzny nie pasuje itd. i odmówi pracy, ale jeśli to np. wina jakiś sterowników czy bibliotek -to nie zwiesi się (prawdopodobnie) na klepsydrze.

Odpowiedz
Zainstalowałem system na nowo i już po problemie i dziękuję za pomoc. Na 64bitowej wersji nie mam na razie problemów z pamięcią :)

Odpowiedz
(06-13-2011, 11:18)Pinto napisał(a):  Te z allegro, pewnie kupione razem z kamerą, czyli wersje OEM:
- nie są do użytku komercyjnego
- używanie bez kamery, z którą Vegas został zakupiony, jest nielegalne

witam
przepraszam, że się wcinam ale powiedz gdzie to wyczytałeś ,że te n soft sprzedawany z kamerą nie możesz użyć do celów komercyjnych, ja osobiście taki soft w wersji 9 posiadam i uaktualniłem go do wersji 10 na na stronach sony w usa i nie ma żadnej wzmianki , o zakazie używania go w celach zarobkowych.( propozycje uaktualnienia do wersji 10 otrzymałem ze strony sony po zarejestrowaniu wersji 9 kupionej z kamerą a odkupionej z allegro)
Odpowiedz
Właściciele tego softu tak pisali, więc może kłamali ;) Ale kwestia OEM nadal pozostaje otwarta...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości