Efekt
Witam panowie i panie.

Ponieważ z Sony vegasem obcuje dosłownie od dzisiaj, pytanie będzie typowo newbie. Właśnie skończyłem sprawdzać wszystkie dostępne efekty video i nurtuje mnie czy istnieje możliwość wykonania w Vegasie efektu z początku tego filmu:

Chodzi o tą falująca zanikającą flagę.
Odpowiedz
To jak poobcujesz tochę dłużej i nabierzesz umiejętności posługiwaniem się podstawowymi narzędziami programu to wróć i zapytaj ponownie.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Kolega wyżej tą odpowiedzią nie pomógł... Ja się postaram. Myślę że jest to zdjęcie flagi, i wcale ona nie faluje, tylko jest nałożony na nią taki efekt, aby rozjaśniało daną cześć flagi. Potem ten efekt przechodzi z lewej strony na prawą. Lub flaga zrobiona w Adobe After Effect. Poszukaj na YouTube właśnie takich animacji flag.
Odpowiedz
Kolega wyżej nie pomógł, bo kolegę wyżej wkur..ją tacy ludzie. Zainstalowali Vegasa, nie wiedza do końca nawet jak ustawić projekt, a zawracają dupę o "efekty". Teraz będziesz kolesiowi tłumaczył, że efekt ma przechodzić z prawej do lewej a w następnym pytaniu będziesz tłumaczył o maskach, trybach mieszania, klatkach kluczowych i innych duperelach tego typu. Więc może najpierw uczymy się chodzić na czworakach, potem na stojąco a na koniec wspinamy na Mount Everest, co?

Odpowiedz
@efix nie było po prostu napisać co i jak? Wiem że jesteś uczulony na takich "newbies".

Cały efekt wygląda na dość prosty. Color Gradient, wykluczowany ludzik, nalepione napisy i cookie cutter, tylko nie wiem jak tak właśnie ustawić cookie żeby przechodził jako prostokąt.

Efix jeśli się mylę to mnie popraw.
Odpowiedz
Nie, z powodów wyżej wymienionych. Dla dobra tych newbies.
A zrobić to można na kilkanaście sposobów - zrobić maskę i ją przesuwać, użyć maski wektorowej, użyć w odpowiedni sposób transitions, samą flagę można też pofalować animując efekt wave. Ale nie będę tłumaczył komuś kto ledwo usiadł do Vegasa i jeszcze się tym chwali gdzie nacisnąć. Comprende vue?

Odpowiedz
@efix dzięki za podsunięcie pomysłów. Podobał mi się efekt tej przechodzącej flagi i będę musiał się pobawić. Czyli pobawię się przejściami może mi coś wyjdzie.
Odpowiedz
ehh to jest takie łatwe
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości