Do Pinto , Efix-a i innych użytkowników Vegasa
Witam ponownie. Chciałbym sie dowiedzieć na jakich bebechach komputerowych pracujecie, chodzi mi o płytę główną , grafikę i procesor. Myślę że pracujecie na i7 2500-2600. Tak czytam i vegas u Was śmiga bezbłędnie, a chciałbym wyczuć co w moim kompie powoduje, że błędnie zapisuje mi pliki m2ts. Interesuje mnie szczególnie konfiguracja komputerów tych nowych z proc i7 (2600). Poprostu wymienię ten element, który mam inny i sprawdzę czy wszystko śmiga jak należy. A swoją drogą to najlepiej działa wersja 10a , najszybciej renderuje. Nie wiem co powoduje, że wersje następne nawet o 40% dłużej przeliczają z AVCHD do AVCHD. Wersja 10a robi to o prawie połowę szybciej od 10d. Nie wiem co "szpece" w tym SCS wyprawiają, że jest coraz gorzej. Skoro nie mogę doczekać sie poprawki dla mojego problemu to poskładam kompa pod dyktando kogoś u kogo Vegas śmiga bezbłędnie. Może kolegoa Pinto i Efix napiszą na jakich konfigach mają komputery. Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na info.
Dodam , że ja mam płytę Gigabyta H67MA-D2H, proc i7 2600, grafa GT430 i 8Gb ramu. Myślę że jedyne znaczenie w tym zestawie ma płyta lub grafa. Jak trzeba to zamienię na takie jakie mają koledzy co im dobrze Vegas zapisuje pliki m2ts.
Odpowiedz
Musze Cię rozczarować. Mam Windows XP Pro, Asusa P2B z 2GB RAM i prockiem Intel Core2Duo 6400 2.13 GHz i nVidia 9600GT. I nigdy nie miałem problemów, pomijając oczywiście prędkość przeliczania, ale nigdzie mi się nie spieszy, to nie mój zawód i nie żyję z tego.
Chodzi na tym Vegas 9Pro, 10Pro, Movie Studio 11, SoundForge i kupa innego softu.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Z całym szacunkiem dla Vegasa, bo uważam, że jest to najlepszy program w swojej kategorii cenowej - ale myślę, że ktoś, kogo stać na topową konfigurację komputera i myśli o zajmowaniu się montażem zawodowo, prędzej kupi inne oprogramowanie do edycji wideo (Avid?). Wspomniane i7 są prockami z tego roku i przy dobrych układach kosztują ponad połowę ceny Vegasa a jeszcze do tego dodać płytę, RAM, dyski SATA3 (albo SSD na PCIE).
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Ja, podobnie jak Efix. Tylko że na laptopie - Core 2 Duo T5550 1.83ghz, 3gb ram, grafa Intel X3100 + dysk ssd Intel 40gb.
Odpowiedz
To wobec tego mam takie pytanie. Czy ktoś z kolegów sprawdzał Vegasa 10 Pro na platformie i7 2600 z Win7 64bit?? Jeżeli tak i jeżeli prawidłowo zapisywał pliki m2ts, to mógłbym prosić o szczegółową konfigurację komputera na którym był testowany. Niby SCS zalecają platformę i7, ale nie piszą większych szczegółów odnośnie komponentów i jestem ciekaw, czy jest ktoś, kto testował na takiej platformie i czy renderował właściwe pliki m2ts. Tak na marginesie do kolegi vm-rexor. Vegas mi odpowiada jeżeli chodzi o interfejs i ma wszystko czego potrzebuję do swojej pracy. Może i popełniłem błąd kupując go, ale liczyłem, że jak taka zacna firma to wytworzyła, to nie będzie miał takich baboli jakl z tym m2ts. A nawet jak sie przydarzyło Sonemu takie coś, to liczyłem, że szybko to rozwiążą, ale tak nie jest. Wszyscy testerzy włącznie z KSK o tym wiedzą, a Sony nic. Tego sie poprostu nie spodziewałem. Sam program chodzi ok i jestem zadowolony. Nie mam z nim wiekszych problemów, a wady ma każdy program i trzeba poprostu nauczyć się z nimi pracować i wiedzieć jak je pominąć lub nie wywoływać ich. Z m2ts już sobie poradziłem, przepuszczając je przez TSMuxera, ale jest to uciążliwe.
Odpowiedz
Moja konfiguracja to CoreI7-920@3,2GHz, płyta Gigabyte GA-X58-UD5, grafika GTX 275, 6 GB RAM, Windows7 64-bit. A co do m2ts: zawsze renderuję w Vegasie do formatu bezstratnego i to wrzucam do Architecta.
(06-10-2011, 6:54)vm-rexor napisał(a):  Z całym szacunkiem dla Vegasa, bo uważam, że jest to najlepszy program w swojej kategorii cenowej - ale myślę, że ktoś, kogo stać na topową konfigurację komputera i myśli o zajmowaniu się montażem zawodowo, prędzej kupi inne oprogramowanie do edycji wideo (Avid?).
No jakoś dużo jest ludzi zawodowo zajmujących się montażem, którzy nie kupują tych niby lepszych Avidów, bo i po co przepłacać?
Odpowiedz
(06-10-2011, 16:53)Pinto napisał(a):  Moja konfiguracja to CoreI7-920@3,2GHz, płyta Gigabyte GA-X58-UD5, grafika GTX 275, 6 GB RAM, Windows7 64-bit. A co do m2ts: zawsze renderuję w Vegasie do formatu bezstratnego i to wrzucam do Architecta.
(06-10-2011, 6:54)vm-rexor napisał(a):  Z całym szacunkiem dla Vegasa, bo uważam, że jest to najlepszy program w swojej kategorii cenowej - ale myślę, że ktoś, kogo stać na topową konfigurację komputera i myśli o zajmowaniu się montażem zawodowo, prędzej kupi inne oprogramowanie do edycji wideo (Avid?).
No jakoś dużo jest ludzi zawodowo zajmujących się montażem, którzy nie kupują tych niby lepszych Avidów, bo i po co przepłacać?

A po co do Architekta??
Wiekszość klientów , a ściślej mówiąc wszyscy biorą filmy HD na zewnętrzny dysk i oglądają bezpośrednio w TV LCD lub za pomocą odtwarzaczy HDD. Kto by dzisiaj się bawił w wypalanie niepewnych płyt BD. Najśmieszniejsze jest to, że dzisiaj młodzi odbierają film i pytam czy na BD cz w pliku to zapytali, a na czym odtwarzać ten BD, wiec im powiedziałem że na odtwarzaczu BD , to zapytali a gdzie to kupić, odpowiedziałem że około 500zł w sklepie RTV to od razu wyjęli dysk z torby i prosili aby wgrać na dysk zewnętrzny i będą odtwarzać bezpośrednio na TV. Myślę, że era BD powoli się kończy i chyba ominie mnie ta przyjemność wypalania płyt BD. Przeliczam do m2ts ponieważ ten kontener najlepiej odtwarza się w tanich odtwarzaczach HDD. Oddaje równierz w mp4 do TV z USB. Szkoda, że nikt nie testował Vegasa na i7 2600, jestem ciekaw czy to platforma jest problemem czy jakiś mój komponent jest niekompatybilny z Vegasem.
Odpowiedz
(06-10-2011, 16:53)Pinto napisał(a):  No jakoś dużo jest ludzi zawodowo zajmujących się montażem, którzy nie kupują tych niby lepszych Avidów, bo i po co przepłacać?

Avida podałem jako przykład (ma on sporo mechanizmów, które lepiej wykorzystują moc procesora), ale chodzi też o to, że często nie jest to Vegas.
Odpowiedz
Kumpel sobie chwali AVIDa, ale w sumie z dwóch powodów - obraca się w światku TV gdzie jest to jakiś tam standard, ale przede wszystkim ma do tego AVIDA jakąś magiczną przystawkę za kupę kasy, która "łyka" mu i wspomaga w przeliczaniu niemalże każdy format. Przynajmniej z tych standardowych.
Premiere ma też odkąd pamiętam przeróżne dedykowane karty "dopalające". Vegas zasadniczo nie ma nic :(
Podejrzewam, że gdyby chłopaki wpadli na to, by dorobić drivery do różnych popularnych tanich kart (czy raczej scalaków) dostępnych na rynku, które dodatkowo mogłoby wspomagać przeliczanie, szczególnie mpeg2 (np. totalnie "spalony marketingowo" układ z kart ATI Theatrix) i AVCHD to mieliby silny atut w ręku.
Problem z MTSem jest zgłoszony, jest znany, ale procentowo jest tak niestandardowy, że trudno namierzyć jego źródło. Trzeba po prostu czekać. Wcale nie jest powiedziane, że nawet jak złożą identyczną maszynę jak Twoja, uda się rozwiązać problem. Trzeba po prostu czekać, molestować, szukać ludzie na forach z identycznym problemem i atakować Sony. A jeśli to uniemożliwia pracę po prostu zmienić platformę, myślę, że odzyskałbyś pieniądze za Vegasa.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
w Avidzie podoba mi się mechanizm przeliczania efektów w tle (jeszcze w czasie montażu), dzięki czemu podczas finalnego renderingu najczęściej program już tylko składa wszystko do kupy, co zajmuje mniej czasu. Ale do tego potrzeba maksymalnie niezawodnego systemu przetwarzania danych, co z racji założeń projektowych Vegasa jest trudne do zrealizowania (kodeki, problemy z RAM), niemniej jednak nie niemożliwe (był mechanizm renderingu sieciowego).
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości