Premiera: Sony Vegas MovieStudio HD Platinum 11
Dla wszystkich domowych użytkowników produktów Sony informacja - światło dzienne ujrzała właśnie nowa wersja konsumenckiego Vegasa, czyli Sony Vegas MovieStudio HD Platinum 11.
Z najważniejszych nowości:
- praca z materiałem 3D, podobnie jak w wersji PRO,
- wspomaganie renderowania przez GPU (nVidia i ATI) dla formatu AVC,
- możliwość używania wtyczek standardu OFX,
- nowy plugin do napisów i tytułów
- obsługa trybów 24p, 50p i 60p

Krótki tekst na temat nowości możecie przeczytać u mnie: http://efix.pl/component/content/article...um-11.html a przy okazji zapisać się na prezentację on-line, organizowaną przez polskiego dystrybutora, czyli KSK.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Najbardziej mnie wku.wia to, że wersja PRO nie zawiera tego wszystkiego, co mają tańsze wersje.
Odpowiedz
No nie? Np. całego pakietu fajowych wtyczek, sampli i innych pierdoł. No ale taka polityka.

Odpowiedz
Czy chodzi o wtyczki newblue? To zapewne efekt umowy z SONY, być może ta nie jest na wersje PRO (i być może nie jest to widzimisie SONY, bo temu z pewnością też dobrze by wyszło dorzucanie wtyczek w PRO).
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Tak, w zestawie - a dokładnie w Producion Suite (ja mam "gołe" Studio HD Platinum) jest, że zacytuję:
Cytat:W skład pakietu Vegas Movie Studio HD Platinum 11 Production Suite wchodzą dodatkowo: DVD Architect Studio 5, Sound Forge Audio Studio 10, wtyczka Vocal Eraser bazująca na technologii firmy iZotope, dodatkowe przejścia efektowe produkcji NewBlueFX, wtyczki umożliwiające tworzenie napisów 3D, przewodnik DVD, 400 ekskluzywnych oryginalnych ścieżek muzycznych oraz kartonowe okulary anaglifowe 3D dobrej jakości.
Nie wiem, czy te od NewBlue mają jakieś rozgraniczenie do pro czy nie do pro. W tej chwili w domu mam Vegas 9 i 10 Pro oraz Studio 10 (trial) i Studio 11. Do 10Pro dokupiłem sobie VideoEssential2. Po instalacji Studio 11 wtyczka była widoczna zarówno w wersji "zwykłej" jak i w OFXowej.
Czy w drugą stronę to zadziała - nie wiem, ale stawiam, że tak, i nie ma chyba ograniczeń. Bo tak prawdą a Bogiem - po co?

Odpowiedz
Według mnie,ewentualne ograniczenia są bez sensu, a z Vegasami jak z naprawą nowych aut.Nie pokombinujesz,tylko musisz wszystko mieć jak trzeba i oddzielnie.
Odpowiedz