Krótka historia niemieckiego cmentarza

Zapraszam do oglądania
Odpowiedz
Koncepcja. Jak już dajesz pokaz slajdów to czemu jeden obrazek pokazujesz z ramkami a inne nie? Trzeba było obciąć te ramki. Bo w dwóch pierwszych zoom ich nie obejmował a w trzeciej już wyraźnie je widać.
Film video jak i sam pomysł mi się bardzo podoba. Sam też będę tworzył podobne Video-Arty.
Ładny montaż pionowy. Gratuluję.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
(06-09-2011, 18:50)Bunch napisał(a):  Koncepcja. Jak już dajesz pokaz slajdów to czemu jeden obrazek pokazujesz z ramkami a inne nie? Trzeba było obciąć te ramki. Bo w dwóch pierwszych zoom ich nie obejmował a w trzeciej już wyraźnie je widać.
Film video jak i sam pomysł mi się bardzo podoba. Sam też będę tworzył podobne Video-Arty.
Ładny montaż pionowy. Gratuluję.

Dzięki za komentarz, to był mój projekt na wiedzę o kulturze jak zwykle robiony w pośpiechu, no i tak już wyszło z tymi ramkami.

W ogóle ciekawa jest historia tej rodzinny, zdjęcia dostałem od potomka tych postaci na drugim zdjęciu, który odnalazł się w Portugalii, posiada także wiele materiałów, które może udostępnić, dlatego planuje zrobić dłuższą produkcję w tym temacie już poza szkolnym projektem.

Pałac na początkowych zdjęciach był własnością tej rodziny, ale został niestety rozebrany dawno temu, ta kapliczka jest więc ostatnią pozostałością po tej rodzinie.
Odpowiedz
Sorry, ale jest to kiepściuchne. Jak piszesz jest to ciekawa historia - szkoda, że nie miałeś pomysłu, jak ją opowiedzieć.
Zasadniczo całość określiłbym jako "nie bardzo wiem, co chcę zrobić". Króciutki fragment retrospekcyjny, z które nic dokładnie nie wynika, oprócz tego, że to stare zdjęcia. Mogłeś zanalizować każde ze zdjęć, pokazać fragmenty, twarze ludzi, budowli - to miałoby sens by potem pokazać czasy współczesne.
Winieta - zupełnie niepotrzebna, filmując nie myślałeś montażem i bez wizji tego co ma powstać. Tu zoom, tam zoom, ujęcia które nic nie wnoszą, nie wzbudzają emocji, nic nie mówią ani o rodzinie, ani o przemijaniu.
Kolory w miarę fajne ale bardziej podejrzewam tu jakiś Magic Bullet niż świadomą korekcję.
Moja ocena - słabe "3".

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Wiem, że jest wiele niedoróbek, ale film swoją role spełnił (ocena dobra+). To miał być film na WOK i nic poza tym, jednak pomyślałem, że nie zaszkodzi go tutaj opublikować.
Mam taki zwyczaj, że wszystko robię na ostatnią chwilę i ciężko mi od tego odjeść, dlatego też robię dużo błędów. Jestem młody, nikt mnie niczego w zakresie tworzenia filmików nie uczył, więc mam prawo do błędów.

Co do reszty masz całkowitą racje, zdjęcia wykonane bez wizji tego co ma powstać. Tę trzy fotografię i kontakt z potomkiem tej rodzinny uzyskałem już po zdjęciach, a bardziej konkretnych materiałów jeszcze nie zacząłem zbierać, wiec ciężko było o coś lepszego. W planach był jeszcze wywiad, ale nie udało się.

W przyszłości zbiorę, więcej materiałów i informacji, tym bardziej, że osoby, z którymi się skontaktowałem są bardzo pomocne, mają sporą wiedzę i wiele materiałów, które będę mógł wykorzystać w filmie. Czas na dopracowanie szczegółów się znajdzie również. Pomysł na przedstawienie tej historii mam, potrzebuje tylko czasu na realizację.

Co do oceny - słabe 3 to jak na ocenę od Ciebie dla mnie wysoko, tym bardziej, że na pewno nie ocenił bym go wyżej, wiedząc, że siedziałem przy zdjęciach i montażu chwilkę.

Dajcie mi czas, a się poprawię.

Kolory i winieta to zasługa Soft Contrastu.

Pozdrawiam

Odpowiedz
Jasne że masz prawo do błędów, ale prosiłeś o ocenę to oceniłem. Tak nisko głównie dlatego, że zrobiłeś to, jak to się mówi, na odpi...l :)
I tylko błagam nie tłumacz się nigdy więcej, że nie miałeś czasu, że coś tam, bla bla. Świat filmu nie zna litości i nikogo nie interesuje, że aktor zmarł podczas produkcji.
Ale ciesze się, że nie chcesz zostawić tego pomysłu, myślę, że nawet ten film można by jeszcze raz przemontować i byłoby ok.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(06-10-2011, 16:49)efix napisał(a):  Jasne że masz prawo do błędów, ale prosiłeś o ocenę to oceniłem. Tak nisko głównie dlatego, że zrobiłeś to, jak to się mówi, na odpi...l :)
I tylko błagam nie tłumacz się nigdy więcej, że nie miałeś czasu, że coś tam, bla bla. Świat filmu nie zna litości i nikogo nie interesuje, że aktor zmarł podczas produkcji.
Ale ciesze się, że nie chcesz zostawić tego pomysłu, myślę, że nawet ten film można by jeszcze raz przemontować i byłoby ok.

Raczej już nie będę poprawiał, ale skupię się na lepszym rozwinięciu pomysłu w nowym filmie.

Dziękuję za wskazówki i do napisania przy następnej sposobności.

Pozdrawiam
Odpowiedz