sposób na prawa autorskie do piosenek
znalazłem sposób na pozbycie się problemu z usuwaniem filmików z powodu praw autorskich.

Pewnie go znacie ale...

Wiadomo że przy tworzeniu autorskiego filmiku z wykorzystaniem ścieżki dźwiękowej chronionej prawem autorskim, bez zgody albo co gorsza opłaty filmik zostanie usunięty lub pozbawiony dźwięku.

Więc najlepiej napisać do użytkowników YouTube, którzy tworzą własną muzykę i spytać się ich czy można ten utwór/lub jego fragment wykorzystać
w swoim filmie

BTW
Nie wiecie czy wykorzystywanie - zwykłe śpiewanie piosenki która jest znana też narusza prawa autorskie?
Odpowiedz
Cytat:Wiadomo że przy tworzeniu autorskiego filmiku z wykorzystaniem ścieżki dźwiękowej chronionej prawem autorskim, bez zgody albo co gorsza opłaty filmik zostanie usunięty lub pozbawiony dźwięku.

Piszesz bzdury kolego i mieszasz pojęcia. Naruszenie czyichś praw majątkowych nie jest ścigane z urzędu tylko na wniosek poszkodowanego lub organizacji go reprezentującej.
Jeśli YT coś przytnie, to zawsze "w związku ze zgłoszeniem" - o czym zawsze jest komunikat.
Dalej. Nie ma znaczenia, czy chcesz użyć muzyki Lady Gagi czy Ziuty Kowalskie z Pipidówka Większego. Każdy utwór jest chroniony od momentu powstania. Więc Twoja "rada" czy "sposób na prawa" nie różni się niczym od kupna. By wykorzystać utwór, musisz go nabyć, a dokładniej uzyskać prawa do jego wykorzystania.
Czasem za to płacisz, czasem dostajesz zgodę na darmowe wykorzystanie. Zawsze takie coś warto mieć takie coś na piśmie, bo zgoda określa do czego i w jaki sposób wolno Ci czegoś użyć. I zapewniam Cię, że nawet od znanego wykonawcy można uzyskać za darmo prawo użycia utworu i wtedy YT nie usunie filmu.
Zupełnie inna sprawa, że 99% produkcji YT to zwyczajne gówna, "robienie beki" jak to się czasem mówi i w życiu nie zgodziłbym się na ich użycie.
Co do ostatniego pytania - trzymając się litery prawa musiałbym mieć zgodę autorów muzyki i słów na ich wykorzystanie. W praktyce, jak sobie zaśpiewasz coś tam z gitarą nikt Cię nie będzie ścigał.
W przypadku czegokolwiek gdzie w grę wchodzą pieniądze, ludzie są bardzo czujni :)

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
A ja już myślałem, że tym "sposobem" jest przyspieszanie, spowalnianie klipów aby system automatycznego dopasowywania treści nie zadziałał. Toś mnie zaskoczył metodą. Napisać do autora i uzyskać zgodę.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Tak, systemy "dopasowujące" non stop czeszą sieć, ale gros zgłoszeń pochodzi od ludzi.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz