Rendering to drugiego projektu
Witam,

Składam sobie wesele, gdyż mój "kamerzysta" mnie zawiódł i nie dał rady go złożyć, z jakiegoś tam błachego, niewiadomego powodu, i dał mi cały materiał.

Problem powstał gdy konczyłem drugą płyte, i okazało sie ze brakuje mi 20 min na oczepiny.

Chcialbym wyciąc 20min z początku projektu drugiej płyty i wstawic to na koniec pierwszej płyty, bo mam tam miejsce.

I teraz mam pytanie:

Mam ten odcinek zrenderowac?
- Jeżeli tak, to w jakim typie/ formacie?

Zależy mi żeby nie stracić na jakości obrazu, ani dzwięku.

Cały film chce zrenderowac do dvd, zeby móc go oglądać na odtwarzaczu stacjonarnym.
Kieduje sie poradnikiem Efixa

Dane z projektu:
Template: Custom (720x576; 25,000 fps)
Pixel ascpet ratio: 1,0926 (PAL DV)
Field order: none
Odpowiedz
Zakładam, że tamtą drugą płytę masz jeszcze jako projekt vegasowy. Nie renderuj, tylko do pierwszego projekty dodaj (tak jak film czy muzykę) ten plik *.veg. Bedzie sie zachowywał jak "normalny" event. Przytnij jak tam chcesz, wyrenderuj pierwszą płytę.
Potem - o ile te oczepiny chcesz wyciać z tej drugiej - skopiuj plik veg drugiej płyty pod inną nazwa, np. bez_oczepin.veg i do dopiero wyrenderuj. No chyba, że chcesz mieć oczepiny i tu i tu.
Co do poradnika - przedstawione parametry to "bezpieczne" parametry Sony. Jak Ci zależy na lepszej jakości, ustaw wyższe bitraty, np. min na 4,5, medium na 7 i max na 9,5 oraz włącz dwuprzebiegowe kodowanie.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Tak, wszystko mam jeszcze jako projekty.

Dzieki za pomoc.

Pozdrawiam :)

Odpowiedz