jaki bit rate dla blu ray w dvd afchitect?
Uwalam już kolejną płytę. Za każdym razem nie wyrabia odtwarzacz i zacina film, dość mocno.
Materiał przygotowałem w Vegas'ie, osobno video i osobno dźwięk:
video:
szablon - Blu-ray 1440x1080-50i, 25 Mbps video stream

[Obrazek: ustawieniag.th.jpg]

audio:
Dolby Digital AC-3 Studio (*.ac3)
Description: Audio: 192 Kbps; 48 000 Hz; 24 Bit; Stereo; AC3

Kiedyś poprzestawiałem w dvd architect bit rate dla blu ray i nie mogę ustawić z powrotem na odpowiedni. No właśnie jaki jest odpowiedni i na jaki ustawić? Czy 25,000 to odpowiedni dla tego materiału? Nie chce już próbować, płyta blu ray droga, HELP.
Odpowiedz
Może płyty słabej jakości?
Odpowiedz
Płyty te same, których już używałem. Nie zwracałem nigdy uwagi na ustawienia bit rate, a ja je poprzestawiałem i raczej na pewno to to jest problemem (według tego co czytam w sieci). Ostatnia moja próba ustawień bit rate to 30,000 i mam wrażenie, że za dużo. Pytanie na ile ustawić?

.... więc tak, ustawiłem na 25,000 i żeby nie marnować płyt wyszukałem w sieci daemon'a i użyłem. Według niego plik po konwersji na *.iso działa jak trzeba. Otworzył mi się odtwarzacz i film w blu ray pięknie można oglądać. Teraz wypalam na kolejną płytę i zobaczymy.
Aha, szukałem w sieci i okazuje się, że bit rate 25Mbps to standard blu ray (niektórzy piszą nawet, że minimum). Mój materiał wyjściowy z Vegas miał właśnie tyle, więc ustawiłem w architect 25Mbps ... chyba sam znalazłem odpowiedź problemu, ale to za jakieś 40 min jak mi wypali płytę 50GB :)
Odpowiedz
Kup do eksperymentowania płytę BR-RE.
Odpowiedz
Nagrane, tak jak napisałem wyżej. Płyta Verbatim dwuwarstwowa. Film IGŁA. Nic nie tnie, piękny obraz, przechodzenie między scenami odbywa się niemal błyskawicznie... Zastanawiam się tylko dlaczego nie skonwertowałem materiału w Vegas razem z dźwiękiem, a tak to 2h czekania w architect, by połączył dźwięk razem z obrazem :). Zaczynam lepiej łapać całość tematu z tą konwersją.
Pozdrawiam.
(06-06-2011, 16:04)Pinto napisał(a):  Kup do eksperymentowania płytę BR-RE.

Dzięki, właśnie o tym myślałem :)
Odpowiedz