Riot Gear FX Lite Version
Witam. Mam taki dość duży problem, otóż, gdy dodaję efekt z - Riot Gear FX Lite Version - tego pakietu, mowa tutaj o "Ink Drops" (dym) lub "Paint Splatter" pojawia mi się taki komunikat: [Obrazek: 43968367.jpg]

Po naciśnięciu obojętnie której opcji, Vegas się wyłącza i cały projekt na marne... Ma to coś wspólnego z kodekami?

Czekam na pomoc.
Odpowiedz
Wygląda na to, że albo za słaby sprzęt, albo te efekty strasznie długo się liczą (lub się zawieszają).
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
[Obrazek: windowsf.jpg]

WINDOWS XP, Service Pack 2, NVidia GeForce 8500GT, dwa dyski 1: 130GB, 2: 90GB.
Odpowiedz
1 GB RAM-u? Bez żartów.
Odpowiedz
Jakoś z innymi klipami daję radę, render w HD norma... Może zapytam tak. Jaki sprzęt zakupić do MOVIEMAKINGU, do montażu filmów w HD?
Odpowiedz
Z tego co wiem to liczy sie RAM. Procesor nie musi być super szybki, ale do profesjonalnego robienia filmow, to 24gb Ram-u bedzie wystarczająco.
Odpowiedz
(06-05-2011, 23:56)iwon44 napisał(a):  Z tego co wiem to liczy sie RAM. Procesor nie musi być super szybki, ale do profesjonalnego robienia filmow, to 24gb Ram-u bedzie wystarczająco.
To raczej nie wiesz... W montażu wideo są ważne wszystkie podzespoły. Najpierw podaj kwotę, jaką możesz przeznaczyć na komputer.
Odpowiedz
Odpowiedź na pytanie "Jaki sprzęt zakupić" można byłoby skwitować "Jak najmocniejszy". Jednak myślę, że nie takiej odpowiedzi oczekujesz, bo perspektywa wydania 10000+ na sam kadłub może przerażać kogoś, kto ma tylko 1Gb w kompie. Więcej można byłoby powiedzieć, gdybyśmy wiedzieli coś więcej o komputerze, ale na dzień dzisiejszy bezpiecznie będzie dokupić conajmniej 2 Gb RAM lub więcej (gdy na pewno masz windowsa 64 bitowego), ale górną granicą jest ograniczenie płyty głównej. Mogę podpowiedzieć więcej w tej materii w ramach projektu, który rozwijam (patrz sygnatura).
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Ten komputer ma już około 3 lat. Zastanawiam się nad dokupieniem podzespołów (+ 2GB, lub 4GB RAM-u), lub nad zakupem całego, nowego PC. Myślę nad kwotą... do 3000zł. Dokupywać czy nowy? Nie mam na myśli Bóg wie jakiego montażu 3D etc, tylko same wideo, sam VEGAS.
Odpowiedz