Jak stworzyć ramkę??
Jak stworzyć ramkę z imieniem i nazwiskiem kogoś?

Jest ujęcie jak siedzi jakiś gość i w dole ekranu pojawia się ramka w której jest napisane przykładowo jego imię,nazwisko i zawód.

Moglibyście mi napisać jak to zrobić w Vegasie?
Odpowiedz
Jasne, zobacz czy ci odpowiada mój pomysł.Załaduj klip filmowy na górę dodaj efekt z Media generators, color gradnient, i tam sa takie obrazki, weź sobie ten Linelar,blue-green Title bar potem sobie wejdź na nim w event/pan crop i wymaskuj ten zielony pasek.i gotowe ;d pamiętam że kiedyś robiłem to innym sposobem ale już nie pamiętam,ale ten będzie też ok ;d jakby coś to pisz.
Odpowiedz
Ale ja mam ten efekt na cały ekran i niewiem jak go zmniejszyć żeby wyglądał jak ramka

Jak zrobić przejście żeby ta ramka wysuwała się z boku ekranu?

No i jak dodać napisy żeby się na niej wyświetlały?

Podkreślam że Sony Vegas obczajam Dopiero od dwóch dni
Odpowiedz
OK,po prawej na obrazku,na osi,gdy zimportujesz klip masz 3 znaczki, wejdz w ten Even/Pan Crop. Gdy to zrobisz to po lewej na dole,powinieneś mieć opcję mask,zaznacz ją. W panelu ustaw sobie tak jak ja na zdjeciu.
http://imageshack.us/photo/my-images/135...tuuoo.png/

Ok, teraz tylko klikaniem myszki obryusuj sobie ramkę,na zdjeciu juz to zrobiłem.Jezeli hccesz by ramka wysuwala sie to przejdz do oryginalnej zakłądkiw Even/Pan crop czyli position. Potem złap sobie literkę F i przeciągaj sobie. Potem musisz ustawić jak szybko chcesz by weszła ramka więc im wcześniej dasz suwak na osi tym szybciej wejdzie,więc ustaw go.Potem ustawiaj sobie ramkę i gotowe ;d.

Napisy są już łatwe,Musisz zrobić tak żeby ścieżka z napisami była na samej górze. Następnie zrób napis i przejdź do zakładki placemant. i złap sobie go i umieśc tam gdzie chcesz.

Chyba słabo wytłumaczyłe,ale sie napisałem ;d pozdrawiam jak nie wyjdzie,pisz. ;d
Odpowiedz
Dzięki teraz kumam

Wyszło mi świetnie

A dało by się zrobić bardziej skomplikowane graficznie ramki?
na przykład przezroczyste?

Albo w ogóle własne?
Odpowiedz
Nie wiem,musiałbym pokombinować,zawsze można je ściągnąc z neta ;d ale jakby co mozesz pokombinowac efektem chroma keyer 'd
Odpowiedz