dvd architect błąd objętości plików
witam
tytuł trochę mało oryginalny ale nie wiedziałem jak to nazwać. Dvd architect ma problem z odczytem wielkości plików, gotowy film mpeg 2 ma objętość 4,16GB a w architekcie pokazuje okoł 6 GB i nie mogę go nagrać na płytkę bez dodatkowej kompresji , proszę o pomoc o co tu chodzi?
Odpowiedz
Prawdopodobnie ustawiłeś w DVDA inny bitrate wideo i audio i będzie chciał to przeliczać. Dla podanych przez Ciebie wartości zasugerował taką a nie inną wielkość. Do filmu musisz doliczyć także objętość całej reszty płyty, menu, ekstra muzyki itd.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
dzięki za szybką reakcję ale myśle ,że to nie tu jest problem za duża różnica a ponadt sprawdziłem programem ulead dvd workshop i tam nie ma żadnego problemu pokazuje prawie tyle samo co plik .
Odpowiedz
Przeczytaj jeszcze raz uważanie i sprawdź ustawienia DVDa. Co pokazuje okienko z podsumowaniem? Masz informacje, że ani audio ani wideo nie będzie ponownie renderowane?

Odpowiedz
wstyd się przyznać ale nie bardzo wiem co to są te ustawienia DVDa i gdzie to mogę sprawdzić
Odpowiedz
No to jak możesz cokolwiek porównywać skoro nie masz pojęcia o elementarnej obsłudze programu?
Jak naciśniesz w Architect przycisk "Make DVD", potem "Prepare" pojawia się okienko. Wybierasz ścieżkę, dusisz Next i w następnym oknie "Reveiw Message List" mogą Ci się pojawić komunikaty z żółtym wykrzyknikiem. Jestem niemal pewien, że takie masz, w stylu "The video ... on track... will be recompressed".
Myślę więc, że to nie DVDa ma problem z odczytem wielkości pliku tylko Ty z obsługą. Przestudiowałeś manual? Tam krok po kroku jest opisane co i jak robić.

Odpowiedz
(06-01-2011, 21:50)efix napisał(a):  No to jak możesz cokolwiek porównywać skoro nie masz pojęcia o elementarnej obsłudze programu?
Jak naciśniesz w Architect przycisk "Make DVD", potem "Prepare" pojawia się okienko. Wybierasz ścieżkę, dusisz Next i w następnym oknie "Reveiw Message List" mogą Ci się pojawić komunikaty z żółtym wykrzyknikiem. Jestem niemal pewien, że takie masz, w stylu "The video ... on track... will be recompressed".
Myślę więc, że to nie DVDa ma problem z odczytem wielkości pliku tylko Ty z obsługą. Przestudiowałeś manual? Tam krok po kroku jest opisane co i jak robić.

No pewnie po części masz rację ale aż takim głąbem nie jesteem , widzę ,że są ostrzeżenia o przekroczeniu długości pliku ale chodzi o to ,że w innych programach plik ma około 4,1 do 4,2 GB a w architekcie pokazuje dużo więcej , ustawiłem te same parametry co w sony vegas i nadal mam zbyt duży plik , choć przyznam, że teraz pokazuje już tylko 4,8 GB. Mimo wszystko dzięki za podpowiedzi i nadal będe próbował, może w końcu mi się uda rozgrzźć ten problem
Odpowiedz
Oj majster, nie rozumiesz jak to działa... Czy jesteś w stanie mi odpowiedzieć czy DVDa chce ponownie renderować plik? Poza tym zgodnie z zasadami forum jeśli chcesz pomocy dawaj screeny, ustawienia.
Kurde nie było mnie jakiś czas i myślałem, że odetchnąłem od bezsensownych dyskusji.
Chyba zacznę wprowadzać zasadę "Chcesz odpowiedzi - udowodnij że jesteś legalnym użytkownikiem i przeczytałeś manual".

Odpowiedz
(06-01-2011, 22:35)efix napisał(a):  Oj majster, nie rozumiesz jak to działa... Czy jesteś w stanie mi odpowiedzieć czy DVDa chce ponownie renderować plik? Poza tym zgodnie z zasadami forum jeśli chcesz pomocy dawaj screeny, ustawienia.
Kurde nie było mnie jakiś czas i myślałem, że odetchnąłem od bezsensownych dyskusji.
Chyba zacznę wprowadzać zasadę "Chcesz odpowiedzi - udowodnij że jesteś legalnym użytkownikiem i przeczytałeś manual".

Sory za moją niewiedze, ale tacy też się zdarzają .Jestem w stu procentach legalnym posiadaczem softu jak chcesz to wyśle dowód zakupu.
Chodziło mi tylko o to , że DVDa widzi inny rozmiar pliku niż pozostałe programy łącznie z windowsem i myślałem, że to jakiś błąd programu.
Teraz jeszcze raz renderuje projekt w vegasie na innych parametrach i zobaczę co się da zmienić żeby nie tracić zbytnio na jakości .Koduje przez mainconcept , VBr max 6 000 000 film ma około 110 minut.
A i oczywiście miałeś racje DVDA jeszcze raz renderował materiał.
Odpowiedz
Pisałem ogólnie - moja znajomość angielskiego jest na tyle niska, że szczegółowe tłumaczenie tekstu jest dla mnie męczące. Ale jak wydam nawet dziesięć dolców na program to chcę z tych 10 dolców wycisnąć co się da. Nie wyobrażam sobie kupić programu - za 90 albo tym bardzie 600 dolarów (plus VAT) i nie zapoznać się z manualem, że o White Papers na stronie SCS nie wspomnę.
Renderowanie filmu który ma 110 minut na jedną płytę (jednostronną) DVD jest bezsensowne. Jeśli chcesz mieć dobrą jakość - jedna płyta = 1 godzina filmu. No czasem trochę więcej, zależy co się dzieje na ekranie. Ale oczywiście - upchasz 110 minut także.
Cytat:Chodziło mi tylko o to , że DVDa widzi inny rozmiar pliku niż pozostałe programy łącznie z windowsem i myślałem, że to jakiś błąd programu.
Zrób prosze dwa zrzuty ekranu na których pokazane jest co widzi Windows w Exploratorze, a co pokazuje DVDa i gdzie to wg Ciebie pokazuje.
Owszem, może wynikać pewna różnica wynikająca z przeliczania bajtów na megabajty i gigabajty (patrz np. rzeczywista pojemność płyty a napis na niej), ale nie wyjdzie z tego aż taka różnica o jakiej piszesz.

Odpowiedz