Renderowanie DVD
Znacie jakiś sposób aby nagrać film z vegasa (do czego zrenderować?) tak żeby działał na DVD ? Próbowałem jednym z poradników: render do .mpg , dźwięk osobno i nagrać DVD architectem ALE pojawił mi się błąd opisany tutaj: http://sonyvegas.info/Temat-Renderowanie...fragmentów

Znacie inny sposób taki, żeby film działał na DVD ?
Mam tydzień żeby to zrobić ;x
Odpowiedz
Efix napisał już tutorial jak ogarnąć DVD Architect

http://sonyvegas.info/Temat-Tutek-Vegas-...-Zapraszam

Spróbuj się z tym pobawić
Odpowiedz
"Render As: MainConcept MPEG2 - > DVD Architect PAL video stream lub DVD Architect PAL Widescreen video stream (odpowiednio dla NTSC), sprawdzamy, czy odpowiada nam bitrate i renderujemy." Widziałałem ten tutorial i próbowałem na nim zrobić i właśnie pojawia się wcześniej wspomniany problem z brakiem fragmentów, spróbuje jeszcze ew. nagrać przez architecta wrzucając mu do nagrania film w innym formacie. Jak nagrałem .mp4 pokazuje error na DVD.
Odpowiedz
Problem nie tkwi w renderze tylko prawdopodobnie w plikach wejściowych i prawdopodobnie za słabym sprzęcie. Nie pytam nawet czy masz legalnego Vegasa.
Daj Vegasowi maksimum zasobów, zredukuj wartość RAM Preview do minimalnej wartości (ale większej od zera) i spróbuj wtedy wyrenderować. Jak zadajesz pytania dawaj zrzuty swoich ustawień (zarówno parametry projektu i jak i renderu), parametry sprzętu itp. itd. Im więcej danych podasz, tym łatwiej będzie znaleźć źródło problemu.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Filmy nagrywane Nikonem D3100, poradziłem sobie robiąc film po ok. 2 minuty w częściach w osobnych projektach, osobne renderowanie. Później zrzuciłem wyrenderowane filmy w 1080p do nowego projektu, połączyłem, dałem renderowanie i działa w mpg, co prawda straciłem HD ale jak próbowałem odtworzyć format .m2t ustawiony na 1080p na DVD to nie działało. ;)
Odpowiedz
Ale rozróżniasz DVD jako nośnik i DVD jako pewien standard płyty i urządzenia odtwarzającego? Czujesz, że DVD jako takie to PAL albo NTSC a 1080 z definicji nie ma tam prawa bytu?

Odpowiedz
A może..wypróbuj sobie na avi renderować ;p
Odpowiedz
rozróżniam odtwarzacz i płyty DVD. Przekonwertowałem innym programem z .m2t (1080p) na .avi i jakość jest już dużo lepsza niż było od razu zrobione w vegasie do .mpg

Odpowiedz
MPEG z Vegasa na domyślnych bezpiecznych wartościach sony jest taki sobie. Ale jak przekonwertowałeś do AVI. Piszesz że rozróżniasz - co prawda nie pytałem o odtwarzacz i płyty a format i nośnik - to dlaczego na avi? Avi nie jest formatem dla DVD. I nie 1080.

Odpowiedz
.avi odtwarza się na dvd szkolnym i to się liczy, nie jest 1080p ale jakość jest zadowalająca. Przekonwertowowałem programem movtoavi
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości