Konwersja filmu 3d
Witam, wie ktoś może jakim programem mógł być skonwertowany ten film? Efekt jak dla mnie jest oszałamiający i lepszego filmu 3D na YouTube chyba nie widziałem

LINK:

Pozdrawiam
Odpowiedz
James Cameron filmował przy pomocy kamery 3D, dokładnie dwóch kamer sprzęgniętych w 3D.
Odpowiedz
Tak wiem o tym, tak czy inaczej ten trailer na YouTube jest skonwertowany do red-cyan w anaglifie. W tym problem, że używałem wielu konwerterów 2D-3D, ale nigdy nie uzyskałem takiego efektu. Jednym z lepszych był chyba Roxio, tyle że straszne kolory wychodziły... nienaturalne np żółty stawał się jakiś pomarańczowo-zielony a czerwony był czarny po konwersji.
Odpowiedz
Tworzenie anaglifu to nie jest konwersja 2D w 3D. W przypadku technologii bazujących na dwukolorowych filtrach, zawsze otrzymasz zafałszowane kolory.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(05-28-2011, 9:21)Zeros napisał(a):  Tak wiem o tym, tak czy inaczej ten trailer na YouTube jest skonwertowany do red-cyan w anaglifie.
Gościu filmuje kamerą 3D, montuje w 2D, a na końcu konwertuje jakimś super-mega-hiper cudownym konwerterem 2D-3D. Tak rozumujesz. Więc do czego ta kamera 3D potrzebna?
Odpowiedz