Samsung HMX H200 badziew czy wada techniczna? Wada, już naprawiona!
Witam, kilka tygodni temu kupiłem kamerkę Samsung HMX H200 i napotkałem to o czym wspominali internauci (piszczący szum) high frequency noise. Większość napisała, że po wgraniu firmware 1.0 on znika, a u mnie problem występuje nadal. W głośnych, jak i za równo cichych warunkach słychać piszczący szum w tle. (filmik z mojej kamery:
)
Czy dać kamerkę do serwisu? Co zrobić w takim momencie? Ktoś z Was posiada HMX H200 i ma taki problem?

W tych filmach przy użyciu H200 nie słychać takiego szumu jak u mnie:

tak samo tutaj:

Nie wiem, może te filmy mają jakąś konwersje audio, która to eliminuje, choć szczerze wątpię...
Odpowiedz
Oj, chłopie zmartwiłeś mnie, bo już się do tej kamerki przymierzałem, miałem nadzieję ze po updacie problem znikninie. Co sie stanie jak wyłączysz opcję odpowiedzialną za tłumienie szumu wiatru?
Odpowiedz
Oj, radzę się wstrzymać.
Redukcja szumu wiatru nic nie daje praktycznie, redukuje ona tylko szumy niskiej częstotliwości, a ten pisk jest gdzieś na granicy słyszalności wysokiej częstotliwości, więc odpada.
Wstrzymaj się z zakupem, jeżeli serwis mi w jakiś sposób to naprawi, to dam znać jak najszybciej. Dzisiaj jadę zawieźć kamerkę do Poznania (serwisu). Póki co, trochę się zawiodłem.
Moim zdaniem ten dźwięk wydaje autofocus, bo przyłożyłem ucho do kamerki i zacząłem się bawić ostrością, to zmieniał on swoje brzmienie, głośność, odgłos ten pochodzi mniej więcej z poziomu głośniczka widocznego na obudowie, ale jakimś cudem mikrofon go nagrywa.
Odpowiedz
Taki urok sprzętu tej klasy. To jest kamerka za mniej niż 1000 PLN, więc wymagań nie można mieć dużych. Dla mnie na każdym filmie szumi mocno, a ewentualne różnice mogą brać się z obróbki materiału.

Mogę się założyć, że wiezienie kamerki do serwisu będzie stratą czasu.
Odpowiedz
Zobaczymy co załatwi Vegasso, ja z zakupem i tak czekam do 10 czerwca, najgorsze jest to ze do 1000zł nie ma jakiejś sensownej kamerki z fullHD. I nie chodzi tu o wcale jakiś sprzęt PRO, mi jest potrzebna kamerka do nagrywania amatorskiego i amatorskiego montażu bez większych ambicji. A ten samsung wydawał się całkiem spoko..
Odpowiedz
(05-26-2011, 12:46)Voohan napisał(a):  najgorsze jest to ze do 1000zł nie ma jakiejś sensownej kamerki z fullHD
Zależy jakie masz wymagania, bo widzę, że ludzie zazwyczaj je mają na poziomie co najmniej kilka tys. PLN, a płacić chcą do 1000 PLN. Ta kamerka jest przyzwoita za tę kwotę.
Odpowiedz
Pinto. HMX-H100, model starszy nie posiada takiej wady jak H200, H300 też ma normalny szum jak H100 i niektóre modele H200 - bez żadnych pisków AutoFocusa, to w takim razie H200, który jest nowszy i droższy od H100 jest failem Samsunga? To gdzie tutaj mówić o wymaganiach, ja nie mam wymagań, tylko po prostu zauważyłem bardzo wkurzającą rzecz w kamerze. Zawiozłem kamerkę do serwisu, powiedzieli, że prawdopodobnie jest to WADA i zostanie ona naprawiona. Za tydzień lub półtora kamera do odbioru.
Odpowiedz
No, to czekamy na efekty pracy serwisu, miejmy nadzieję że problem się rozwiąże..
Odpowiedz
I jak tam Vegasso, kamera wróciła już z serwisu? Naprawili/wymienili?
Odpowiedz
witam
jestem tu nowy i też zainteresowany kupnem tej kamery, ale wasze opinie o dźwięku mnie zaskoczyły. Też wstrzymam się z kupnem. W tym przedziale cenowym są jeszcze JVC GZ-HM30, GZ-HM 430. Co o nich sądzicie? moga być alternatywą dla tego samsunga?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości