preview suspended during... Vegas czy Fx1000 padł ?
Materiał nagrany w FX 1000 w HDV odtwarzany jako DV można przechwycić S. Vegas Pro 9.e 64 bit , natomiast jeśli wypuścić go jako HDV to w wizjerze kamery jest widoczny ( wyświetla też się informacja HDV out ) natomiast capturing Vegasa wyświetla następujący komunikat --- preview suspended during the device SONY FX1000e could not opened
please make sure that it is turned on and is not being used by another
application or user. Jeśli dobrze rozumiem to oznacz że podgląd jest zawieszony gdyż kamera Sony nie może go otworzyć .
Proszę sprawdzić połączenia i czy nie jest używana przez inną aplikację. Podłączenie i ustawienie kamery sprawdziłem , wszystko jest ok. wygląda że padł moduł przechwytu ale w DV widzi kamerę i przechwytuje materiał,
czyżby to kamera ? . Zastanawiam się jak to sprawdzić nie posiadając drugiej kamery HDV., może zainstalować coś do przechwytu w HDV ?
Odpowiedz
Wybierasz HDV przy uruchamianiu przechwytywania?
Odpowiedz
(05-20-2011, 22:24)Pinto napisał(a):  Wybierasz HDV przy uruchamianiu przechwytywania?

po uruchomienia modułu capture od razu pojawia się ten komunikat, nie ma żadnej opcji wyboru HD czy DV.
Pobrałem HDV Split i przechwyt HDV działa.
A zatem kamera sprawna .
Odpowiedz
Zależy jeszcze, czy używasz zewnętrznego czy wewnętrznego przechwytywania w Vegasie...
Odpowiedz
(05-20-2011, 23:06)Pinto napisał(a):  Zależy jeszcze, czy używasz zewnętrznego czy wewnętrznego przechwytywania w Vegasie...

przechwytuję z Sony fx 1000 przy pomocy modułu w programie poprzez złącze Fire Wire
Odpowiedz
Vegas ma swoje wewnętrzne przechwytywanie i zewnętrzne domyślne - program Capture. W końcu nie wiem jaki moduł masz na mysli :)
Odpowiedz
(05-20-2011, 23:58)Pinto napisał(a):  Vegas ma swoje wewnętrzne przechwytywanie i zewnętrzne domyślne - program Capture. W końcu nie wiem jaki moduł masz na mysli :)

Nie za bardzo mam rozeznanie w S.Vegas . w związku z czym nie rozumiem pojęcia wewnętrzne przechwytywanie .
Do przechwyty używam modułu z paska narzędzi przedstawionego ikoną kamery, próbowałem też z z file-Capture Video.
W obu przypadkach po otwarciu tego okna wyświetla mi się jego nazwa
Sony Video Capture 6.0
Odpowiedz
Jak odznaczysz w preferencjach VIDEO "Use external video capture application" to Vegas użyje swojego wewnętrznego modułu do przechwytywania, bo Sony Video Capture jest zewnętrzną aplikacją.
Odpowiedz
(05-21-2011, 12:07)Pinto napisał(a):  Jak odznaczysz w preferencjach VIDEO "Use external video capture application" to Vegas użyje swojego wewnętrznego modułu do przechwytywania, bo Sony Video Capture jest zewnętrzną aplikacją.
Serdeczne dzięki pomogło
W tym wewnętrznym module są następujące ustawienia ;
QUALITY - rozumiem im wyższa wartość tym lepsza jakość , oraz wielkość buforu czemu to służy. Ponadto usunięcia zaznaczenia detekcji scen materiał jest dzielony tyle że na mniejszą ilość plików.
Myślę że przyczyna tego nie leży po stronie kontrolera gdyż DVSPLIT przechwytuje bez podziału na sceny.
Co można zainstalować do przechwytu bym miał wpływ na jego ustawienia i nie występował konflikt z S.Vegas ?
A tak swoją drogą zastanawiam się czemu nie mam możliwości przechwytu z FX1000 zewnętrznym modułem. Czyżby Vegas nie wspierał tej kamery?

Odpowiedz