Rozmieszczanie obrazów na ekranie Event Pan/Crop
Sony Vegas Vesja 9.0c.
Robię film składający się z:
1. napisów na środku (pojawiających się i znikających)
2. około 30 małych zdjęć rozmieszczonych na krawędziach, pojawiających się kolejno w odstępach czasowych.
Nie wiem czy dobrą metodą to robię. W event Pan/Crop napotykam problem.
Bez problemu mogę przesuwać do góry i do dołu (zdjęcia były na cały ekran ale zmniejszyłem je maksymalnie oddalając kwadrat na siatce w event Pan/Crop), Natomiast na boki przemieszczać mogę tylko czasami, i jeśli już to tylko ręcznie ( "ręcznie" tzn wpisywać w osi X liczbę, czasem działa czasem nie). Czasem mogę przesunąć do góry lub do dołu tak wysoko ,że nie widać kwadracika ("kwadracika" tzn pomniejszonego zdjęcia) a czasem napotyka granicę i nie mogę wyrównać nawet z innymi.
Pytanie do was, jakim sposobem mogę przemieszczać zdjęcia z łatwością taką jak przemieszcza się napisy (text media) w zakładce Placement ? (wiem że można za pomocą Move Frelly X/Y, ale często wtedy zdjęcia zachowuja się jakbym przesuwajac je czymś przykrywał a nie same zdjęcia przesuwał, "niewidzialna zasłona która przykrywa tylko zdjęcie które przesówam, tło które dałem na całość jest wśzedzie na wielkość rozdzielczości filmu)
Z góry dzięki za ewentualne podpowiedzi.
Odpowiedz
Jedyny sposób jaki znam to chyba z track motion, ale to przesuwasz jakby całą ścieżkę, i jest to bardzo męczące. Po lewej stronie ścieżki, są takie ikonki, i musisz wybrać tą z kwardacikami dwoma ( niebieskim i białym) i tam się bawić, jednak jak już wspomniałemu ustawiasz wtedy całą ścieżkę, a nie jeden klip, lepszego sposobu nie znam i chyba nie ma :)
Odpowiedz
Kubson - pisałem o Event Pan/Crop juz, a wyjasnij mi dlaczego: mam tło na cały ekran, i jak przesuwam mniejsze zdjęcia na boki to napotykają po lewej jak i prawej stronie granicę, i chowają się tam ?, mimo iż tło mi wskazuje że miejsce na filmie jeszcze jest po bokach.

Edit----
Nie mam tej granicy jak w "Source" zaznaczę "No" ale wtedy obrazek który chcę przemieszczać mam rozciągnięty. Więc mija się to z celem.
Odpowiedz