Usuwanie napisów itp.
Witam.

Chciałbym prosić o pomoc i wskazówki co mam zrobić aby usunąć napisy z filmu, usunąć muzykę, i zamiast jednej sceny wkleić napisy. Mam sony vegas 10 pro

Sorry jak to są banalne pytania ale jestem kompletnym NEWBIE :P

Dziękuje z góry za pomoc

Ps. Jak co to ten filmik
Odpowiedz
Wrzucając ten film do vegasa masz dwie ścieżki. Jeżeli nic nie zmieniałeś to ta górna to film, a dolna to muzyka. Kliknij na tą scieżkę i naciśnij na klawiaturze U. Oznacza to rozgrupowanie. Potem kliknij na dolną ścieżkę i kliknij delete. W ten sposób usunie Ci się muzyka. Przeciągając pik muzyczny na tą lub inną ścieżkę uzyskasz swoją muzykę.

Jeżeli chodzi o wklejenie napisów zamiast jednej sceny, to należy w miejscu, w którym chcesz wkleić napisy zaznaczyć kursor i wcisnąć "S". Sprawi to, że film zostanie przecięty. Przesuń prawą przeciętą ścieżkę i z media generators/text przeciągnij go na ścieżkę w wolne miejsce. Wtedy pod napisem będziesz miał czarne tło. Jeżeli chcesz, aby ten napis był na tle lecącego filmu, należy go przeciągnąć na ścieżkę powyżej filmu (bez wcześniejszego obcinania ścieżki).

Jeżeli masz Vegasa 10 Pro, to żeby usunąć te napisy byłoby trzeba pobawić się maskowaniem. Wtedy jednak będą powycinane elementy w filmie (czarne). O maskowaniu masz tutaj:

Chyba, że z tym usunięciem napisów ktoś ma jakieś większe doświadczenia i zna inne sposoby.....
Odpowiedz