Połączenie dźwieku do video
Mam pytanie. Czasami usuwam z klipu na osi czasu w SV10 dźwięk, ale w pewnym czasie chciałbym połączyć video z jego oryginalnym dźwiekiem jaki jest w pliku źródłowym i nie bardzo mogę dojść jak to zrobić. W UMS7 miałem to w menu podręcznym i jednym kliknięciem miałem ogreślony fragment video połączony z jego oryginalnym dźwiękiem. Jak to zrobić najprościej w SV10 Pro?
Odpowiedz
No niestety, w Vegasie jednego kliknięcia nie ma.
- klikasz dwa razy na klipie, żeby pokazał się region
- klikasz prawym na klipie i "open in trimmer", wtedy pokaże Ci się w trimmerze ten klip od razu z regionem
- wybierasz TAB-em dźwięk i przenosisz do klipu na oś czasu
Odpowiedz
Dobrze chociarz, że wogóle mozna to zrobić i nie trzeba ponownie synchronizować. Jest to dość częsta operacja jaką wykonuje przy pracy z kilkoma kamerami.

Sprawdziłem, nie jest tak źle robi się błyskawicznie. Wiedziałem, że muszę wykonać "open in trimmer" ale nie wiedziałe że muszę zaznaczyć region. Ma to również zalety, gdyż aby dołączyć do fragmentu wideo dźwięk nie muszę ciąć wideo, co było konieczne w UMS.
Jak to mówią, nie ma tego złego , co by na dobre nie wyszło. Serdeczne dzięki dla kolegi Pinto za lekcję. Ja raczej się nie odwdzięczę tym samym ( za cienki jestem w vegasie), ale jakby co to zapraszam , jestem dłużnikiem.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości