z vhs na dysk twardy przez canon xh-a1s
Witam!!
Mam problem z rzuceniem kasety vhs przez kamerkę canon xh-a1s. Uzywam do tego vegasa.

Magnetowid podłanczam do kamery dołączonym w zestawie kablem, następnie przez fire-wire do komputera. Wszystko działa, tzn. podgląd na wyświetlaczu kamery jest, natomiast nie mogę dać capture w vegasie (zresztą nie ma tego podglądu w programie..)

co robię nie tak, to pewnie jakieś ustawienie w programie mi to nieumożliwia..
Czy ktoś zna ten temat??
proszę o odpowiedź
Odpowiedz
Kamera jest w ogóle widoczna w menedżerze urządzeń?
AV->DV jest ustawione na ON?
Kaseta samodzielnie nagrana czy jakaś komercyjna? W drugim przypadku kamera pewnie z powodu Macrovision blokuje wyjście cyfrowe.
Odpowiedz
(05-16-2011, 19:40)Pinto napisał(a):  Kamera jest w ogóle widoczna w menedżerze urządzeń?
Kaseta samodzielnie nagrana czy jakaś komercyjna? W drugim przypadku kamera pewnie z powodu Macrovision blokuje wyjście cyfrowe.

Kamery nie widzę w menadżerze urządzeń, ale ma być ją widać? bo port fire-wire jest...

Tak av-dv jest ustawione na on, kaseta samodzielnie nagrana... na wyświetlaczu kamery widać materiał z vhs ale na podglądzie capture preview już nie. Nie ma możliwości naciśnięcia przycisku rec w zakładce capture, gdyż jest nieaktywny...
Szukałem w ustawieniach i też nic znaleźć nie mogę.. o co chodzi...

a i jeszcze na niebieskim ekranie zakładki capture widnieje napis: Device error
Odpowiedz
No to jest problem z połączeniem firewire. Każde urządzenie podłączone przez firewire powinno być widoczne w menedżerze urządzeń. A jak zrzucasz na komputer material nagrany kamerą?
Odpowiedz
(05-17-2011, 21:44)marekk napisał(a):  
(05-16-2011, 19:40)Pinto napisał(a):  Kamera jest w ogóle widoczna w menedżerze urządzeń?

Kamery nie widzę w menadżerze urządzeń, ale ma być ją widać? bo port fire-wire jest...

Tak av-dv jest ustawione na on, kaseta samodzielnie nagrana... na wyświetlaczu kamery widać materiał z vhs ale na podglądzie capture preview już nie. Nie ma możliwości naciśnięcia przycisku rec w zakładce capture, gdyż jest nieaktywny...
Szukałem w ustawieniach i też nic znaleźć nie mogę.. o co chodzi...

a i jeszcze na niebieskim ekranie zakładki capture widnieje napis: Device error

Wg mnie powinna być widoczna w menadżerze, bo skoro nie jest, to jakby nie było sterów do obsługi kamerki. Pamiętam, że moja kamerka sama ładuje stery i potem powinna być widoczna. Pomaga też zrestartowanie po tej operacji kompa. Może masz jakieś stery na płycie do kamerki, a wogóle jaki masz OS?
Odpowiedz
Jak zrzucam z taśmy w kamerze to nie ma problemu, wtedy w zakładce capture pojawia się przycisk rec i po jego przyciśnięciu kamera automatycznie zaczyna odtwarzać materiał na taśmie a program zrzuca go na komputer....
Ale właśnie jak podłącze magnetowid to nie ma tego podglądu co na kamerze jest w podglądzie capture...
I skoro po włączeniu kasety z kamery program może to nagrać i po włączeniu kasety w magnetowidzie widzę materiał na wyświetlaczu lcd kamery to dlaczego nie mogę tego zrzucić??

A co powinno być jeszcze ustawione w kamerze? może rozdzielczość albo inne ustawienie jest nie tak??

a zaraz coś tu widzę w menadźerze...."urządzenie do obrazowania/cyfrowy kamkoder firmy canon" to chyba to?..
Odpowiedz
No tak, to właśnie to. Z tego co pamiętam ja miałem podobny przypadek, tylko u mnie na kilka sekund pojawiał się obraz w Vegasie i po chwili niknął, a materiału nie dało się zrzucić. Ktoś na którymś z for podpowiadał mi co mam zrobić w ustawieniach okna capture, ale nie miałem cierpliwości i ściągnąłem jakiś trial Corela, chyba Video Studio albo Movie Factory i tam bez problemu zrzuciłem ten obraz. Także może tędy droga?
Odpowiedz
no chyba tak będe musiał zrobić, ale nie wierzę w to że nie można tego vegasem zrobić.....ehh...
Odpowiedz