rendering...jaki wybrac?...super jakosc.
Witam !
Jestem tu nowy, ale mam juz troche doswiadczenia w Sony Vegas. Chce kupic wersje PRO ale na razie uzywam jeszcze Vegas Platinum 9.0.
Potrafie robic "rozne cuda" jezeli chodzi o efekty itd, ale przyznaje sie ze nie znam sie za bardzo na systemach,formatach itp.
Mam problem z renderingiem w Blu-ray.
Kidys uzywalem tylko jakosci MPEG-2 i DVD NTSC.
Teraz chce zrobic cos w bardzo dobrej jakosci i moze nawet nagrac na plytke Blu-ray. Film to kompozycja video i zdjec zrobionych Nikonem D90 + muzyka i dzwieki WAV i MP3.
Wybralem MPEG-2 i Blu-ray 1920x1080-60i.
Jest super obraz (ponad 6GB), ale bez glosu. Nagralem audio w Dolby Digital AC-3 i jest super. Chcialem to polaczyc w Sony DVD Architect Studio 4.5, ale...
Problem jest taki ze w projekcie film trwa 36.51 min. a po renderingu w Blu-ray twa tylko 30.31 min. ??? Nic nie zostalo uciet. Audio w AC-3 zgadza sie z projektem.
Kiedy wyrenderowalem w MPEG-2 i DVD NTSC czas zgadza sie z projektem, ale takiej jakosci nie chce.
Panowie i panie... CO ROBIC ?

OK, nikt nie odpowiada, to ja kombinuje sam. Ciezko cos na forach znalesc, ale pewnie musze sie nauczyc szukac.
Zgralem sobie programik Format Factory i w nim przekonwertowalem moj filmik z tych 6.39GB na 2.68GB. Filmik ma dobra jakosc (ktora mnie zadowala) i trwa 36.58 (czemu o 7s wiecej? ale i tak dobrze, ze sekund) Najgorsze jest to, ze co jakis czas dolna czesc obrazu rozmywa sie. Co to ma byc ?

Witam ponownie i dziele sie ze soba i z wami nowymi informacjami.
Metoda prob i bledow jest najlepsza. Czasami trzeba cos sprawdzic dwa razy. Ktoregos dnia renderowalem w MPEG-2 i HDV 1080-60i i cos nie wyszlo. Gotowy plik filmowy zajmowal duzo GB i film zacinal sie przy odtwarzaniu (+zaklocenia obrazu-efekt linji poziomych i dzwieku).
Tym razem te same ustawienia DZIALAJA BEZ PROBLEMU !!!
Filmik ma co prawda az 6.74 GB, ale chodzi bez problemu, plynnie, JEST DZWIEK! a zdjecia z Nikona D90 sa wysokiej rozdzielczosci (video z Nikona jest jakie jest, ok, to nie jest aparat do krecenia FILMOW).
FILM GOTOWY.
Moze poszukam jeszcze jakiegos programu, zeby zmniejszyc wielkosc pliku, przy jak najmniejszej stracie jakosci obrazu.
DZIEKI za wsparcie duchowe :) Pozdrawiam
Odpowiedz