Vegas 9 Pro na XP - długie uruchamianie
Witam,
pracowałem na Vegasie 9 na różnych kompach z XP i czas uruchamiania aplikacji był różny. Choć wcześniej nie mierzyłem ile czasu się uruchamiał to teraz odnoszę wrażenie, że na moim kompie wgrywa się za długo.
Przy pierwszym uruchomieniu 45sek, przy kolejnym 30 sek

Mam wyłączone wszystkie bajery graficzne, uruchamiają się tylko najważniejsze programy (antywir, google desktop, realtek audio, netlimiter, Intel graphic media eccelerator)

Konfiguracja:
Win XP SP3
DualCore 2GHz
2 GB RAM
2 dyski (pliki stronicowania 4gb są na drugim dysku - bez systemu)
W DrTweak XP zmieniłem ustawienia szybszego utuchamiania

No niestety żadna z moich prób się nie powiodła.
Nie wiecie może dlaczego to się tak długo uruchamia?

Załączone pliki Miniatury

.htm   Sawisz podsumowanie.htm (Rozmiar: 38.57 KB / Pobrań: 99)
Odpowiedz
Możliwie że to zaczyna zależeć od jakości komputera... albo po prostu dużej ilości zapisanym starych projektów veg... chyba że od razu zakończone projekty i zapisane w avi lub wmv usuwasz ....
Odpowiedz
Nie tylko od jakości kompa lecz również od samego windowsa. Jak wiadomo jest to system który lubi "chomikować" różny syf. Nie raz najlepsze programy do czyszczenia nie potrafią sobie z tym poradzić. Indeksowanie plików na dysku to kolejny problem dla okienek. Częste "zmiany" w plikach na dysku (ściąganie, usuwanie) utrudniają indeksowanie.
Vegas odpala się pod kontrolą widowsa czyli jak system ma syf to i SV się na pewno zmuli przy odpalaniu. Zwróć uwagę nie tylko na to co wyskakuje przy zegarku ale też na procesy, ile się tego odpala wraz ze startem.
Niestety praca z vegasem to również praca z tym "chomikiem" i nie musi (chodź może) być to wina samego Vegasa.
Odpowiedz
Mam 33 procesy. Na win 7 vegas uruchamiał mi się o wiele szybciej ale sterowniki producenta do mojej karty dźwiękowej nie chciały działać. Bez dźwięku to żadna przyjemność montować...
Odpowiedz