Jak zrobić dziurę?
Witam

Nie wiem na ile dokładnie uda mi się opisać to co chciałbym uzyskać. Mam jakieś foto, napis czy cokolwiek innego. Teraz chodzi o to aby zrobić taką "szperającą" dziurę. Przelatuje przez dany obiekt czy na skos czy w różnych kierunkach. Na koniec najeżdża na środek i się rozszerza pokazując to co jest pod spodem.

Mam nadzieję że z tego opisu domyślicie się o co mi chodzi.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Jeśli dobrze zrozumiałem, to pomoże Ci efekt cookie cutter plus animowanie klatkami kluczowymi jego pozycji. Pokrótce - tworzysz 2 ścieżki
1) z tym foto
2 ) z tym co ma się pokazać później

teraz na foto nakładasz efekt cookie cutter, ustawiasz go tak, żeby wycinał wewnątrz (domyślnie jest na zewnątrz), i ustawiasz promień. Teraz wystarczy abyś na timeline efektu np. na początku ustawił współrzędne dziury w rogu a na końcu timeline na samym środku a dodatkowo w tym ostatnim punkcie zwiększył promień tak aby dziura objęła cały ekran (i odsłoniła to co jest na drugiej ścieżce). W praktyce przydadzą się conajmniej 3 punkty kluczowe, aby dziura powiększyła się dopiero pod koniec a nie stopniowo przez całą animację.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Chodzi o to że na drugiej ścieżce ma być fotka czy coś a pierwsze z tą dziurą to po prostu czarne tło z dziurą. Zasada chyba jest taka sama?

Po próbach wyszło mi to:
Fotka

Dlaczego jest tylko na połowę obrazu?
Odpowiedz
zapewne wcisnąłeś przycisk bypass fx ( ten na górze obok wyboru jakości renderingu podglądu)
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
No faktycznie był wciśnięty. Musiałem to zrobić jak włączałem podgląd na TV. THX
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości