Pare efektów.
Na wstępie mówię,sorrka że piszę utaj ale w efektach nie mogę, mam Sony Vegas Pro 9 i 10 i teraz tak.. pierwszy efekt to migawka czyli jest jakiś obraz (jażeli macie ten "celownik" aparatu też może być) potem błysk i gościu patrzy na aparat.

Kolejny to tło,wiemże to sie robi najczęściej w studiu gy nagrywa się teledysk.. ale może się da na jednolitej ścianie to zrobić.. po prostu żebym ja był na tle z zakładki media generators..a ostatnia sprawa to do intra mam już tak że czarne tło, na dole płomień na górze napis, chcę dodać uderzenie siekiery w drewno (sam o nagram) i przenieśc ładnie w te płomienie ale tak by nie zostały one zakryte.. Prosze o pomoc ;)

Odpowiedz
1. "Celownik" możesz zrobić sam używając jakiegoś edytora grafiki, który obsługuje alfę (najlepiej by było, błagam, nie używaj do tego Painta) np. GIMP'a. Tworzysz kółko i plusik, albo jak tam chcesz, żeby to wyglądało.
2. Można zrobić na ścianie, oczywiście, ale na niektórych kolorach nie wychodzi, poza tym ważne jest światło i odległość obiektu/człowieka od ściany. Bym zapomniał efekt to "Green Screen" albo "Pure Green Screen" czy jakiś podobny w tej kategorii (kolor możesz zmienić, nie sugeruj się nazwą) - pewnie na forum było jak tego używać...
3. Nagraj, wrzuć na ścieżkę nad płomienie i przeciągnij z górnej krawędzi pliku wyżej w kierunku jego dolnej krawędzi (opacity)
Odpowiedz
Piciu.. a czy nie można tego zrobić w Vegasie? oczywiście że mogę spróbować w Gimpie,lecz pierwszy raz będę obsługiwał ten program..
Odpowiedz